У Києві на онлайн-порталі для колекціонерів днями був виставлений на продаж незвичайний лот. Йдеться про автограф знаменитого іспанського художника-сюрреаліста, графіка Сальвадора Далі. Митець підписав світлину власника цього фото – тоді ще маленького хлопчика. Власне, в цього автографа цікава й небанальна історія.
Автограф знаменитого іспанського художника-сюрреаліста виставлено на онлайн-майданчику для колекціонерів Violity. Його власником є син артиста Ансамблю Вірського, який, власне, і попросив розпис художника ще у вересні 1969 року. Відтак, в автографа непроста і цікава історія.
Автор артефакту розповідає, що Сальвадору Далі подобалися народні українські танці. Він був знайомий із легендарним балетмейстером, керівником танцювального ансамблю Павлом Вірським. Якось, коли танцюристи гастролювали у Барселоні, на їхній виступ і завітав митець. Автор оголошення цитує дружину Вірського, народну артистку України Валерію Вірську-Котляр, яка розповідала трохи подробиць про той вечір.
“Художника не можна було не побачити в залі — високий, екстравагантний, красиво вдягнений. Його так зачарували українські танці й майстерність їх виконання, що сюрреаліст вирішив запросити Павла Вірського з артистами на вечерю до ресторану. Зустріч відбулася 22 вересня 1969 року в розкішному старовинному готелі «Ріц». Казали, що Сальвадор Далі там винаймав апартаменти. Це був наш вихідний день”, – розповідала Вірська-Котляр.
Обід тривав десь зо дві години. Разом з Павлом Вірським приїхала його дружина, Григорій Чапкіс, Віктор Лимар, Тетяна Деркач – та батько нинішнього власника автографа, Анатолій Бугославський. Після завершення вечері художник подарував кожному з артистів свій автограф – просто на серветках. Але Бугославський знав іспанську, тож звернувся до Сальвадора Далі з проханням дати ще й “особистий” автограф.
“Батько в усіх відрядженнях мав із собою моє фото, його і подав для розпису Сальвадору Далі. Така історія цього автографа. Фотографія з автографом всі ці роки зберігалася в нашій родині”, – розповідає власник.
Станом на ранок 6 грудня ціна за лот складає 7 тисяч гривень, і відвідувачі аукціону вже зробили 24 ставки. Але до завершення торгів ще лишається понад дві доби, тож ціна може значно зрости – чимало співвітчизників воліли б володіти таким артефактом, як автограф знаменитого сюрреаліста.
Скільки коштують найперші жетони з київського метро та таблички, якими оформлювали станції
Нагадаємо, раніше Інформатор розповідав про те, що на онлайн-майданчику Violity були виставлені таблички з оригінальними літерами, якими оформлювали станції метро до 2012 року. Для автентичності продавець не став змивати з табличок “тунельний пил”, залишивши їх у такому ж стані, як коли літери було демонтовано зі станцій при ремонті. Максимальна ставка, яку зробили покупці, – 3500 грн: стільки дали за ст.м. “Арсенальна”, “Театральна” та “Шулявська”.
Також ми писали про те, що вартість одного з найперших жетонів, що випускалися для сплати проїзду у метро Києва, становить близько 2 тисяч гривень. Саме стільки готові заплатити колекціонери-нумізмати за “жетон з Либіддю”, який називають ще “пробним жетоном” чи “ЛПЗ” від імені Луганського патронного заводу, який чеканив такі монетки. На маркетплейсах у Києві можна знайти ціну на “Либідь” від 1200 до 3 тисяч гривень.