На Подолі у Києві виставили на продаж одне з найбільш незвичайних готельних приміщень столиці. Це теплохід “Богдан Хмельницький”, що вже два десятиліття пришвартований біля причалу №5 на Річковому вокзалі. Цю історію з парою, вогнем і відродженням, яка працює як готель-ресторан, можна придбати за 450 тисяч доларів.
Оголошення про продаж плавучого готелю днями з’явилося на профільних майданчиках з продажу нерухомості. Його драматична і водночас захоплююча історія почалась у 1953 році в Будапешті, де пароплав був побудований для перевезення пасажирів, багажу і вантажів на швидких пасажирських і вантажопасажирських річкових транзитних лініях. Але все життя він працював на Дніпрі як вантажопасажирське судно під назвою “Некрасов”.
На початку 2000-х судно викупили, аби перетворити його на плавучий готель з рестораном. Під час реставрації, а точніше, ще до неї, теплохід майже повністю згорів на стапелі: вогонь знищив дерев’яні надбудови, оздоблення і конструкції. Врятувати вдалося лише корпус, з якого історія теплоходу почалася з нуля.
Після повної перебудови судно отримало нове ім’я Богдан Хмельницький” і друге життя як стаціонарний готельно-ресторанний комплекс. Зараз на борту три палуби, два зали ресторану (на 80 та 25 гостей), танцмайданчик, оглядова тераса, а також 35 кают з душем і санвузлом. Внутрішнє оздоблення виконано в характерному “корабельному бароко” з темним деревом, блискучими фіранками та ковроліном. Чесна атмосфера початку 2000-х – з ностальгією і без фільтрів.
Колишній пароплав досі має робочі гребні колеса – хоча замість парової машини тепер працюють чотири сучасні двигуни, які через гідромотори обертають колеса. Утім, останні рейси “Богдан Хмельницький” здійснив ще до 2013 року. Відтоді це суто стаціонарний бізнес на воді.

Теплохід стоїть підключеним до комунікацій і має чинний договір на швартування до 2025 року. У готелі зазначають, що він має 20 активних номерів і чудове місце розташування. Адже поруч Хрещатий парк, Володимирська гірка, Поділ, і навіть пляж на відстані десятихвилинної прогулянки.
Цей об’єкт можна розглядати не лише як готель на воді, а й як втілення київського туризм-романтизму: Дніпро, вечері під звуки хвиль, видові тераси і формат, який складно повторити в умовах міста. Втім, щоб повернути “Богдана Хмельницького” до плавання або зробити з нього сучасний коворкінг на воді, доведеться ще витратити коштів і добре попрацювати.
Біля КНУ продають секретну резиденцію, а поряд з будинком Кличка – сором’язливий готель
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у середмісті Києва, на вул. Євгена Чикаленка (колишня Пушкінська) виставлено на продаж триповерхову садибу-приватну резиденцію. Вона вдало прихована від чужих очей у другому ряду будинків, і на переконання продавців може слугувати за офіс, посольську будівлю чи просто особняк для проживання – ним вона, власне, і є зараз. Щоправда, метраж споруди досить невеликий (723 кв.м), але все вирішує центральне розташування – поряд з офісом Червоного хреста, посольством Туреччини чи червоним корпусом КНУ ім. Тараса Шевченка.
Також ми розповідали, що у середмісті Києва виставлено на продаж будівлю готеля City Hotel. Споруду продають, як офісні приміщення, а розташована вона між посольськими установами, ще й лише за квартал від будинку, у якому мешкав міський голова Віталій Кличко. Ціна на нерухомість не така й велика, як для центру столиці – а об’єкт буде напевно цікавий великим інвесторам.