У Києві розробили корисний довідник для ВПО: яка інформація всередині і де можна взяти примірник

У КМДА розробили довідник для внутрішньо переміщених осіб. У ньому стисло викладена інформація про пільги й безоплатний проїзд; засоби реабілітації й порядок забезпечення ними; матдопомогу від Києва та мережу психологічної підтримки для ВПО. Також є усі необхідні для людей контакти, ще й QR-коди, за якими можна відстежувати оновлення інформації.

Про розробку довідника для ВПО повідомила директорка Департаменту суспільних комунікацій КМДА Мирослава Смірнова у Facebook. Вона зазначила, що кожен, хто бажає, вже може завантажити собі копію довідника: він є на сайті Департаменту соціальної й ветеранської політики КМДА. Інформація у ньому ніколи не застаріє, обіцяє посадовиця, оскільки вона регулярно оновлюватиметься. Завантажити примірник можна за цим лінком.

У довідниках можна довідатись про:

  • Пільги, безоплатний проїзд;
    порядок забезпечення засобами реабілітації;
  • Матеріальну допомогу від міста та соціальні послуги (зокрема денного і паліативного догляду, соціального таксі);
  • Мережу психологічної підтримки та систему запобігання і протидії домашньому насильству, яка включає мобільні бригади, притулки та кризові кімнати
  • Контакти ЦНАПів, Управлінь соціальної та ветеранської політики районів, майбутнього Інтеграційного хабу, який стане місцем комунікації та підтримки для ВПО, тощо;
  • Пояснення щодо адміністративного поділу;
  • Державні програми підтримки ВПО, зокрема субсидію на оренду житла та грошову допомогу.

За словами Мирослави Смирнової, у Києві також будуть розповсюджуватися друковані примірники (в кожному будуть QR-коди, за якими можна відстежувати оновлення інформації). Їх можна буде отримати через систему ЦНАПів міста, громадські простори VcentriHUB та хаби для внутрішньо переміщених осіб. Крім того, кожна з організацій, що працює з ВПО, зможе замовити такі друковані примірники для розповсюдження серед цільової аудиторії.

Скільки людей зі статусом ВПО мешкає у Києві, і що за підприємство створює для них місто

Нагадаємо, напередодні новорічних свят 2024-2025 року Інформатор наводив дані статистики, згідно з якими у Києві мешкає майже 419 тисяч переселенців. Здебільшого це люди, які через війну залишилися без власних домівок, а також планують “осісти” у столиці. Так, понад 87% ВПО планують залишатися у Києві, майже 3% розглядають можливість повернення додому після завершення бойових дій.

Також ми розповідали, що у Києві створять комунальне підприємство, що матиме за завдання допомогу ВПО. З функцій, що виконуватиме установа, – дистрибуція житла, соціальні послуги, зокрема, психологічна підтримка та допомога у працевлаштуванні.

Джерело