На вулиці Євгена Чикаленка в Києві під час ремонтних робіт на працівника обвалилася 500-кілограмова стіна. Рятувальники деблокували постраждалого, якому затисло ногу, та передали медикам для госпіталізації. Але сам будинок, у якому сталися руйнування, непростий: це пам’ятка історії та архітектури 1876 року побудови, де проживала баронеса Олександра Сантагано-Горчакова.
Про трагічний інцидент повідомили у Головному управлінні ДСНС Києва. Надзвичайники розповіли, що з-під обваленої стіни у Шевченківському районі Києва на вул. Чикаленка деблокували чоловіка, одного з робітників, хто проводив ремонтні роботи.
“9 листопада о 12:30 до Служби порятунку “101” надійшло повідомлення про те, що по вулиці Євгена Чикаленка, під час ремонтних робіт на одного з працівників впала стіна”, – йдеться у повідомленні.
Ногу робітникові затисло внаслідок ремонтних робіт на першому поверсі історичної триповерхівки. Кінцівку привалило стіною, що має вагу близько 500 кг – за допомогою рятувального обладнання чоловіка було деблоковано та передано медичним працівникам з подальшою госпіталізацією до лікарні.
Втім, будівля, в якій трапився трагічний інцидент, непроста. Це будинок №38 по вул. Чикаленка, його звели 1876 року. Будівля відома тим, що тут проживала баронеса Олександра Сантагано-Горчакова, українська співачка, що виступала на сцені київської опери і навіть була її солісткою у 1867-1871 роках. У кінці 1870 – на початку 1880х вона гастролювала з власною трупою у Італії. Згодом стала вокальним педагогом.
Як зазначив у Facebook київський пам’яткоохоронець Дмитро Перов, у власника будівлі, що має дійсний статус пам’ятки історії та архітектури місцевого значення, напевно мало б бути погодження від Департамента охорони культурної спадщини, заразом із науково-проєктною документацією. У противному випадку, пише він, роботи потрібно негайно зупинити, а самого забудовника/власника – оштрафувати (сума санкцій у такому випадку складатиме 170 тис грн).
Як садибу Зеленських визнали пам’яткою “посмертно” і що не так з будинком інженера Бонадурера
Нагадаємо, наприкінці липня 2024 року Інформатор писав, що Мінкульт визнав садибу Зеленських ХІХ століття у Києві, зруйновану напередодні забудовником, пам’яткою архітектури. Своєю чергою, Департамент охорони культурної спадщини КМДА зобов’язаний тепер внести будівлю до Переліку пам’яток Києва. Тепер власник споруди має відновити її у тому вигляді, якою вона була до руйнування.
Також ми писали про скандал із садибою інженера Бонадурера середини ХІХ століття, що розташована просто за готелем Дніпро на Європейській площі. Забудовник планує знищити історичну будівлю, щоб звести на її місці 35-метровий готель.