У Києві судитимуть керівника лісництва за вирубування 185 чорнобильських дубів

У Києві судитимуть злочинну групу, що знищила 185 унікальних дубів, яким було понад сто років. Дерева росли на території  Денисовецького лісництва “Північна Пуща”, що належить до Чорнобильського заповідника. Наприкінці 2023 року їх вирубали “з легкої руки” колишнього в.о. лісництва, який і організував всю незаконну схему.

Про закінчення досудового розслідування та скерування справи до суду повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань. Встановлено, що голова держпідприємства у грудні 2023 року організував незаконну порубку 185 дубів на території Денисовецького лісництва “Північна Пуща”, яке належить до Чорнобильського заповідника. Зібрав цілу групу з трьох цивільних осіб та двох правоохоронців – у всіх були свої завдання.

Цивільні за виданими їм спеціальними перепустками мали потрапити на територію заповідника. Там “очільник” групи показав їм територію для вирубки, на якій росли понад 100-річні дуби. Після вирубки цінну деревину вивозили на один зі столичних пунктів приймання і продавали на підставі фіктивних документів. Правоохоронці супроводжували транспорт зі зрубаними дубами, аби по дорозі не виникало питань.

Загальна сума збитків державі становить понад 59 млн грн. Як зазначають у ДБР, на підготовчому судовому засіданні буде вирішуватись питання з передачею в АРМА вилученої деревини, яку не встигли продати, на суму понад 5 млн грн. Учасникам злочинної групи загрожує до семи років позбавлення волі.

Ринок чорних копачів активний, як ніколи: продають давньоруські гривни та скіфське золото

Нагадаємо, днями Інформатор розповідав, що у Києві продають золоті скіфські нашивки на одяг, ймовірно, знайдені “чорними археологами” під час їхніх досліджень курганів із древніми похованнями. Деякі з них датуються четвертим століттям до нашої ери, а продають їх за декілька тисяч гривень. Інформатор розшукав десятки таких оголошень по всій країні, і у столиці зокрема, що слугує зайвим підтвердженням наявності “чорного” ринку музейних реліквій.

Крім того, ми писали, що у столиці виставлено на продаж справжню давньокиївську гривну – монетну одиницю часів Київської Русі. Дослідники та ентузіасти оцінюють її вік у 800-900 років, а вагу в 170-175 грамів чистого срібла. Зливок викликав шалений інтерес: на аукціоні за нього дають вже 80 тис грн, а кількість ставок вже дорівнює 70.

Джерело