У столичному парку Муромець з’явиться місце, де можна вилікувати душу. 17 травня у Києві відкриється унікальний простір емоційної підтримки “База 4.5.0”, створений для того, щоб допомагати людям, а особливо військовим і ветеранам, відновлювати внутрішню рівновагу. Поруч у цьому процесі будуть вірні чотирилапі терапевти, природа, садові лопати й багато розуміння.
Новий простір на “Базі 4.5.0” поєднує одразу кілька напрямків допомоги: це і кінологічний спорт, і каністерапія – метод психологічного відновлення за участі спеціально навчених собак. А відтепер – ще й гарденотерапія. На відкритому просторі працюватимуть майстер-класи з садівництва, арт-терапії, лекції від істориків про взаємозв’язок українців і природи, проводитимуться екскурсії в ботанічні сади. І все це у форматі, адаптованому під потреби ветеранів і тих, хто пережив війну.
“Ми прагнемо створити простір, де люди відчуватимуть опору – в природі, в спільноті, в теплій взаємодії з тваринами”, – зазначає Тетяна Висоцька, тележурналістка та садова терапевтка, авторка програми садотерапії для ветеранів.
За її словами, робота з ґрунтом і рослинами, фізична праця в спокійному середовищі, історичний і мистецький контекст дозволяють не лише знизити тривожність, а й повернути собі почуття контролю над життям. Простір працює також як освітній майданчик для власників собак: тут облаштовано зону вільного вигулу, тренувальний майданчик, лекторій для навчання та обміну досвідом. Мета – не просто популяризувати собачі види спорту, а й змінити культуру взаємодії між людьми й тваринами.
“Ми хочемо, щоб молодь росла в культурі, де собака – це партнер. У спорті, у грі, в терапії, в повсякденному житті”, – розповіла Катерина Шершньова, керівниця проєкту “К-9 База 4.5.0”.
Ініціатором заходу виступила громадська організація “Літопис Незламності. Історична агенція”, а сама “База 4.5.0” уже кілька років працює над підтримкою людей у складних життєвих обставинах. Тепер цей досвід переростає у відкритий простір, де буде просто і по-людськи добре. Відкриття відбудеться 17 травня з 11:00 до 19:00 у парку Муромець, вхід вільний за умови реєстрації.
Що таке Мапа ментального здоров’я, і чим вона корисна
Нагадаємо, Мапа ментального здоров’я Києва, створена у мобільному додатку “Київ Цифровий” допомагає знайти психологічну підтримку, виходячи з власних потреб. І дізнатися не тільки про найближчі установи, а й фахівців та їхню спеціалізацію. На мапі доступні графік роботи установ, напрями допомоги, категорії, для яких призначені послуги (військові, школярі тощо), способи звернення та контакти. Наразі сервіс містить інформацію про понад 500 надавачів послуг – психологів, центрів підтримки, соціальних служб тощо.
Також ми писали, що у Києві Цифровому тепер можна дізнатися про доступність інтернету під час відключень світла. Новий дашборд показує, які інтернет-провайдери тримають зв’язок найдовше в умовах блекауту. Крім того, кияни можуть дізнатися, який провайдер у їхньому районі найпоширеніший та ТОП провайдерів за популярністю. Віджет на карті показує райони, де провайдери перестають працювати під час відключень світла.