Знайти місце для вигулу собаки у великому місті – завдання не з простих. Навіть у Києві, де, здавалося б, повно зелених зон, не завжди зрозуміло, де вигул дозволено, а де – ні, чи є огорожа, лавка, смітник, або ж знову доведеться стежити, аби собака не побіг за голубом через дорогу. Але тепер не треба гадати, де вигулювати песика – усе позначено.
Як повідомляє Асоціація рітейлерів України, для таких випадків у Києві тепер є інтерактивна петфрендлі мапа. Це спільний проєкт ЛУН і зоомаркетів MasterZoo, який має допомогти розширити можливості власників і привернути увагу до важливості безбар’єрного середовища. На мапі вже понад 200 локацій для вигулу чотирилапих, від спеціалізованих майданчиків до просто зручних зелених зон.
Кожна точка на мапі має позначки: чи є огорожа, чи зручно сісти, чи можна потренувати песика. А ще – чи є поруч MasterZoo, де можна взяти безкоштовний пакетик, якщо свій забули вдома. Ця дрібниця насправді важлива, аби дог-френдлі місто було ще й чистим.
Приблизно чверть локацій мають спеціальне обладнання для дресирування та активного дозвілля – для собак це не лише фізична активність, а й важливий спосіб зняти напругу, особливо в умовах міського шуму. Найбільше таких майданчиків наразі у Дарницькому та Дніпровському районах. Але головне, що мапа жива.
Кожен може доповнювати її новими локаціями, надсилати оновлення, якщо, наприклад, лавку прибрали чи смітник нарешті з’явився. Усе проходить ручну модерацію, тож, випадкових чи фейкових локацій не буде. Це робить мапу не просто сервісом, а спільним міським проєктом, до якого може долучитися будь-хто.
“Міста майбутнього — це простори, де комфортно всім. І тим, хто любить активних песиків, і тим, хто їх уникає”, — кажуть у MasterZoo.
Та й для тих, хто планує переїзд, така мапа – це практичний інструмент. Тепер, обираючи новий мікрорайон, можна перевірити, чи буде де погуляти з улюбленцем без зайвого клопоту. Подивитись, що є поруч з вами, можна ось тут.
Кияни просять дозволити відвідування кав’ярень та магазинів разом з домашніми улюбленцями
Як повідомляв Інформатор, кияни вимагають від міської влади дозволити відвідувати громадські заклади торгівлі зі своїми хатніми улюбленцями. Згодні з тим, що усі тваринки, яких братимуть з собою до магазинів та кав’ярень, мають бути на повідках та з паспортами. А справжню небезпеку вбачають у тому, що їхніх вихованців можуть скривдити, доки ті сидять прив’язаними на вулиці.
Також ми писали, що на Київщині почало з’являтися все більше повідомлень про змій, зокрема, гадюк у приватних домогосподарствах. Це звичайна для регіону ситуація, адже холоднокровні тварини активізуються з приходом тепла.
У випадку небажаної зустрічі на власному подвір’ї змію треба накрити відром чи тазиком, після чого повідомити про це ДСНС. Також можна потелефонувати зооактивістам, наприклад, у Kyiv Animal Rescue Group. Фахівці мають прибути на місце та евакуювати небезпечного плазуна подалі від людської оселі. Вбивати чи кривдити змію не варто – та ж гадюка “мешкає” у Червоній книзі України, за її вбивство передбачено покарання.