У Київраді хочуть ліквідувати Департамент молоді та спорту – кияни проти, і вже створили петицію

Київрада зареєструвала рішення щодо “оптимізації” діяльності двох департаментів КМДА – освіти і науки й молоді та спорту. Реорганізований при цьому буде останній, його приєднають до освіти і назовують цю збільшену структуру Департаментом освіти, науки, молодіжної політики та спорту. Що від цього злиття виграють всі учасники, не повідомляється –  обґрунтування відсутнє, причини об’єднання різних напрямків незрозумілі.

За інформацією голови Громадської ради при КМДА Геннадія Кривошеї, рішення про оптимізацію з’явилося 26 березня, а до Громради вже надходять звернення щодо незадоволення такою ініціативою, адже попередній подібний досвід був вкрай негативним. Об’єднання цих структур в історії Києва вже було і призвело до дезорганізації роботи, втрати ключових фахівців та зниження якості послуг, які надавалися громаді. 

Враховуючи резонанс, Громадська рада збирається на обговорення проєкту 1 квітня, а кияни вже створили петицію з вимогою переглянути його. Вона з’явилася на сайті Київради 27 березня, і лише за перші 12 годин зібрала понад тисячі підписів з необхідних 6 тисяч. Головне прохання – залишити департамент молоді та спорту у спокої, дати йому працювати і не ускладнювати ситуацію.

Згадуючи попередній сумний досвід роботи об’єднаної структури освіти та спорту, автор петиції Дмитро Павленко зазначає, що вона виявилася перевантаженою, а молодь і спорт були другорядними у порівняння з освітою. Відповідно, і кошти здебільшого спрямовувалася на школи, садочки та виші, а спортивні програми та молодіжні ініціативи отримували “що залишилося”.

“У новому департаменті буде понад 120 функцій – від садочків до спортивних шкіл. Як усе це втримати в одних руках? Освіта з її величезним обсягом завдань неминуче витіснить молодіжні та спортивні програми на другий план. Окрема структура дозволяє уникнути хаосу, забезпечуючи чіткий розподіл обов’язків і ресурсів”, – наголошує автор петиції.

Серед аргументів проти об’єднання є й важливий ризик втрати кадрів. Наразі у департаменті працює  команда, яка розуміє специфіку роботи з молоддю та спортивної інфраструктури. Об’єднання може призвести до відтоку цих кадрів, адже по-перше, у новій структурі буде встановлена гранична чисельність фахівців, тож, скорочення неминуче. По-друге, тут домінуватимуть освітні пріоритети, а знання та досвід інших фахівців загубляться в загальній структурі, вважає автор петиції.

Надважливим є й фінансування, яке автоматично зменшиться, а це призведе до скорочення молодіжних програм, тренінгів, волонтерських проєктів. Ще “болючіше” буде спорту, адже досвідчені спортсмени можуть втратити доступ до якісних тренувань, турнірів та міжнародних змагань. А початківці – не мати належних умов для розвитку своїх талантів.

У зв’язку з цим автор петиції звертає увагу ще й на те, що це рішення негативно вплине на спортивну інфраструктуру Києва, яка потребує постійного утримання та розвитку, адже освіті буде не до басейнів із спортзалами.  Крім того, молодіжні організації та активісти втратять прямий доступ до структури, яка їх представляє, відповідно, й можливість мати власний голос та впливати на рішення влади. І, нарешті, викликає питання абсолютна відсутність будь-яких аргументів на користь такої “оптимізації”, яка має вигляд експерименту, що призведе до негативних наслідків.

 У Київраді в рамках боротьби зі схемами хочуть ліквідувати земельну комісію

Нагадаємо, днями Інформатор повідомляв, що у Київраді вигадали цікавий спосіб побороти корупцію у “земельній” сфері. Оскільки її початки лежать у профільній комісії міськради (як і було доказано “справою Комарницького”), від депутатського корпусу поступила пропозиція “відрізати гідрі голову”, себто, ліквідувати цю комісію. А її повноваження – передати до інших комісій. Радикальний проєкт рішення про ліквідацію “земельної” комісії Київради (насправді вона називається комісією “з питань архітектури, містопланування та земельних відносин”) зареєстрував у міській раді депутат від “Європейської Солідарності” Леонід Ємець.

Також ми писали, що наприкінці лютого Віталій Кличко анонсував звільнення низки міських топ-посадовців та складання мандатів депутатами Київради. Так він відреагував на результати розслідування НАБУ щодо земельних схем у владі Києва, відоме також як “справа Комарницького”. Втім, названі посадовці й депутати можуть бути лише верхівкою айсберга – адже правоохоронці ще не назвали усіх прізвищ, а серед задіяних у схемі можуть бути й представники найближчого оточення мера.

Джерело