Кияни можуть і не витрачати гроші на відвідування музеїв чи виставок, а абсолютно безкоштовно піднятися на п’ятий поверх ЦУМу. Там на відвідувачів чекають вражаючі не тільки своїм дивовижним виглядом, а й “неосяжною” ціною керамічні скульптури. Довколи них завжди є відвідувачі, і поки дітлахи захоплено розглядають чудернацьких звірів, батьки пошепки підраховують, що можна було б придбати за цифри на ціннику під дивним “бородатим ведмедем” – скромну квартирку чи нескромну Теслу?
Ціни на керамічні скульптури тут дійсно вражають: маленькі котики з великими вусами коштують 3700 грн, середнє “звірятко” – понад 700 тис грн. Найкоштовніший – той самий півтораметровий “бородатий ведмідь”, вартість якого складає 1,6 млн грн. А вся справа в тому, що це не просто керамічні звірі, і навіть зовсім не звірі, а колекція арт-скульптур DIDO – правічні духи, що створили світ та служать його охоронцями.
Створені арт-об’єкти студією української архітектури та дизайну MAKHNO за ескізами київського митця-кераміста Сергія Махно. Як зазначено на офіційному сайті студії, DIDO – це серія, що наслідує та розвиває традиції української зооморфної скульптури, неповторної пам’ятки декоративно-ужиткового мистецтва з тисячолітньою історією, починаючи з Трипілля. До речі, там можна роздивитися та придбати інших представників цієї серії, проте таких коштовних, як у ЦУМі, немає. Але ж і кожна скульптура – унікальна та виготовлена в єдиному екземплярі.
На п’ятому поверсі ЦУМу наразі зо два десятки таких незвичних оберегів. До кожного є детальний опис та пояснення, аби покупці мали можливість обрати собі духа “за призначенням”, адже у кожного з них є своя місія. Проте найвеличнішим з них поки що краще за все вдається вражати публіку ціною, а вже потім – і красою.
Київський ЦУМ переміг у престижному міжнародному конкурсі вітрин
Як повідомляв Інформатор, Оформлення вітрин київського ЦУМу, зроблене 2023 року стрітарт-художницями, сестрами Фельдман, визнали найкращими на міжнародному конкурсі International Visual Competition 2024. Художниці Мішель і Ніколь Фельдман створили десять унікальних величезних квіток, якими оформили вітрини. Зовнішні та внутрішні елементи були тактильними та динамічними. Також цей мотив продовжувався в оформленні центрального входу універмагу та його внутрішньому оздобленні. Судді міжнародного конкурсу оцінили інноваційний підхід у створенні дизайнерського оформлення вітрин та поп-апів ЦУМу.
Також ми писали, що у межах осіннього арт-сезону київський ЦУМ влаштував дивовижне свято мистецтва просто у власних вітринах. На кожній з них – дивовижні роботи Марії Примаченко, сповнені фантастичних звірів, птахів, рослин і химерних людей. Кожна вітрина демонструє окрему та маловідому сторінку життя та творчої спадщини талановитої української художниці.