У набитому трамваї не дотягнешся: кияни просять збільшити кількість наліпок з qr-кодами для оплати проїзду

Новий сервіс з оплати проїзду, який нещодавно був запроваджений і у тролейбусах, довів свою зручність, але й виявив недоліки його реалізації. Виявилося, що наліпок  з qr-кодами, скануючи які, можна оплатити поїздку в “Києві Цифровому”, у салонах замало. І як і раніше було незручно тягнутися у набитому трамваї чи автобусі до валідатора, так і наразі іноді неможливо дістатися до qr-коду, особливо, якщо опинився на задній площадці.

Про це кияни повідомляють на Facebook-сторінці депутата Київради Олександра Тимченка, який є автором ідеї замінити коштовні валідатори на qr-коди, у які зашитий бортовий номер транспортного засобу. Відсканував, потім перейшов у додаток Київ Цифровий і сплатив зручним способом – все начебто зручно, крім того, що наліпок малувато. Тобто ідею реалізували, але, як водиться, “не докрутили”.

“У трамваях бажано, ще на задніх площадках десь наліпити, бо іноді трамвай забивають до стану “шпроти” і дотягнутися навіть до наліпки важко. Або вона опиняється під таким кутом, відносно телефону, що відсканувати неможливо”, – повідомляють кияни.

І радять підійти індивідуально до кожного вагону, адже всюди свої нюанси. Наприклад, у трамваях Татра Т3/Т6 треба наліпити qr-кодів на правій по ходу руху стійці заднього скла. Безпрограшний варіант для розміщення у будь-якому транспорті – прямо навпроти дверей над вікнами, де зазвичай багато пасажирів.

До речі, користуватися новим сервісом можуть і ті пасажири, у кого пластикова картка “Києва Цифрового”, а не мобільний додаток. Для цього потрібно, перш за все, підв’язати її в додаток Київ Цифровий. А потім, при скануванні qr-коду, обрати, звідки списуватимуться гроші – з транспортної або прив’язаної до Києва Цифрового банківської картки.

Що таке віртуальна валідація, і як її запроваджували в Києві

Інформатор розповідав, що наприкінці квітня 2024 року у Києві готували до запуску новий сервіс з оплати проїзду у громадському транспорті за допомогою смартфонів. Працює це приблизно так, як і в метро, коли для сплати достатньо піднести до зчитувального пристрою телефон з увімкненим Apple Pay чи Google Pay. 

У травні почали пілотне тестування нової функції застосунку “Київ Цифровий” – сплата проїзду без валідатора, одразу у телефоні на деяких трамвайних маршрутах. Щоб скористатися оплатою проїзду через застосунок “Київ Цифровий”, треба вибрати у смартфоні сервіс “оплата проїзду”, відсканувати один із QR-кодів, що знаходяться у салоні трамваю на плакатах чи наліпках, а потім сплатити за проїзд транспортною, банківською картами чи QR-квитком.

Далі у застосунку має з’явитися запис про використаний QR-квиток. Його слід показувати контролеру, і він є підтвердженням про сплату проїзду.У липні до експерименту з новим способом оплати за проїзд у міських автобусах додали 20 автобусних маршрутів у столиці . 

Source link