Уявні доходи та неіснуюче майно: у Києві судитимуть фальшивих агробізнесменів, що ошукали банки на 29 млн грн

У Києві на лаву підсудних потрапить група шахраїв, які тривалий час удавали, що вони успішні, заможні та платоспроможні бізнесмени. Під цією “вивіскою” та за допомогою підроблених документів ділки набрали кредитів у банках на загальну суму в 29 млн грн. І так повірили у власні “таланти”, що планували отримати від фінансових установ ще 60 млн грн.

Проте чергова спроба отримати позику в 25 млн грн у приватному банку закінчилася повним фіаско. За інформацією Київської міської прокуратури, спільників “на гарячому” затримали правоохронці. У ході слідства було встановлено, що шахраї видавали себе за агробізнесменів, і робили це так переконливо, що отримували мільйонні кредити “на розвиток бізнесу”.

До складу групи входило п’ятеро осіб, при цьому організаторкою була жінка, а “підлеглими” – чоловіки віком від 25 до 54 років. Кожен виконував свою роль: двоє вели перемовини з банками, представляючись тими самими керівниками неіснуючих агропідприємств, один показував заставне майно, яким насправді ніхто з шахраїв не володів, ще один підвозив їм підроблені документи. 

“Як заставу вони пропонували нерухомість та техніку, якої насправді не існує. Для цього обвинувачені попередньо підробляли документи, які б свідчили про те, що боржники мають майно та доходи, тому є надійними позичальниками”, – повідомляють у прокуратурі.

Крім того, фальшиві бізнесмени вневнено поводили себе й на засіданнях кредитних комітетів, не викликаючи сумнівів у їхній успішності та платоспроможності.  Результатом стали кредии на загальну суму 29 млн грн, з яких 4 млн грн було одержано у приватному банку, а 25 – у державному. А в планах було за кілька років заволодіти понад 60 млн грн.

Шахраї в Telegram обновили стару схему: як не втратити гроші

Нагадаємо, Інформатор повідомляв, що шахраї придумали нову схему в Telegram. Вони розсилають повідомлення про смерть знайомої людини і прикріплюють вірусний файл, який краде особисті дані. Щоправда, змінилася лише форма, хоча по суті це повторення знайомої багатьом українцям схеми з закликом проголосувати за дитину в конкурсі. За допомогою цієї схеми шахраї привласнюють облікові записи громадян у месенджерах. Це робиться для того, щоб надсилають їхнім знайомим повідомлення з проханням терміново скинути гроші на підконтрольну картку. 

Також ми писали, шо шахраї крадуть гроші через міжнародні компанії-розробники відеоігор. Вони використовують викрадені карткові дані жертв, включаючи CVV-код, і без відома власників списують кошти дрібними транзакціями, поповнюючи ігрові акаунти. Пізніше ці гроші потрапляють на рахунки зловмисників. Фахівці з кібербезпеки радять керуватися здоровим глуздом та критичним мисленням. Краще – зареєструвати додаткову банківську картку для інтернет-оплат та не тримати на ній великих сум. І ніколи та нікому не повідомляти свій тризначний код та дату кінця терміну картки. 

Джерело