В Обухівському районі на Київщині встановлять сонячні ліхтарі, подаровані німцями

Обухівський район Київської області отримав сонячні ліхтарі та модулі для освітлення вулиць. Це подарунок від німецьких партнерів з Ганноверу, які стали учасниками проєкту “Покращення цивільного захисту та реконструкції за допомогою муніципального партнерства”. Він передбачає різні пакети допомоги для відновлення інфраструктури в Україні, Обухівська громада обрала саме сонячне обладнання для вуличного освітлення.

Про відправку “сонячного вантажу” на Київщину повідомив офіційний портал Ганновера. Заявку на участь у проєкті допомоги місцевий муніципалітет подав ще навесні 2024 року та був обраний серед 80 інших муніципалітетів Німеччини. Витрати на обладнання та їх доставку до Ганновера у розмірі 60 тисяч євро взяло на себе Міністерство економіки Німеччини, а місцева влада профінансувала його перевезення до України.

Сучасне вуличне освітлення на сонячних батареях має безліч переваг. Такі елементи економлять кошти, не потребують великих витрат в експлуатації, а головне – гарантують безперебійність та автономність, адже перетворюючи сонячну енергію в електричну, заряджають акумуляторну батарею для стабільного функціонування вночі. До того ж, сучасні моделі адаптовані до погодних умов, можуть працювати при високих та низьких температурах і зроблені з надійних матеріалів.

У Бучі встановлюють когенераційні установки для виробництва електрики та тепла

Як повідомляв Інформатор, у Бучі почали встановлювати першу когенераційну установку потужністю 5 МВт. Вона дозволить одночасно отримувати електричну та теплову енергії від одного джерела з використанням газового або дизельного пального, або альтернативного біогазу, одержуваного з біологічних відходів.  Обладнання стане в пригоді під час тривалих відключень електроенергії не тільки для об’єктів критичної та соціальної інфраструктури, а й житлових помешкань. 

Крім того, ми писали, що КП “Київтеплоенерго” придбало 15 таких установок. Ці закупівлі були проведені з метою реалізації програми з енерговідновлення, яку навесні прийняла Київрада. Завдяки цьому обладнанню загальною потужністю 60 МВт можна буде одночасно виробляти електроенергію і тепло за допомогою використання газу. Втім, доведеться зачекати: за умовами тендеру, який виграла компаній зі Словаччини, кінцевий строк поставки установок – до завершення 2025 року. 

Джерело