У листопаді 2024 року в Обухові планують встановити когенераційну установку, що має забезпечити мешканців світлом та теплом у разі блекаутів, адже вона одночасно виробляє електричну та теплову енергію. Для міста це важливий крок у забезпеченні енергонезалежності, зробити який дозволила допомога міжнародних благодійників. Наразі комунальне підприємство “Обухіврайтепломережа” має прийняти на баланс когенераційну установку та забезпечити умови для її експлуатації.
Таке рішення було прийнято 31 жовтня 2024 року на черговій сесії Обухівської міськради. Депутати ухвалили Меморандум про Взаєморозуміння між Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ, Обухівською міською радою, комунальним підприємством «Обухіврайтепломережа» та Громадською організацією «ГОУЛОКАЛ».
Міжнародна гуманітарна допомога буде днями отримана від німецьких партнерів у рамках проєкту «Посилення стійкості міст у сферах інфраструктури життєзабезпечення й житлового фонду в Україні» А КП «Обухіврайтепломережа» поки має провести підготовчі роботи для забезпечення роботи установки. До речі, підготувати обладнання до запуску мають швидко, адже Київська ОВА спільно з Держенергонаглядом, ДТЕК, ТОВ “Газорозподільні мережі України” домовилися про спрощення підключення когенераційних установок до газових та електричних мереж.
На Київщині встановлять 33 когенераційні установки, які вироблятимуть електроенергію та тепло
Як повідомляв Інформатор, у громадах області будуть встановлені 33 когенераційні установки загальною потужністю майже 80 МВт. За словами начальника Київської обласної військової адміністрації Руслана Кравченка, ще 16 локацій щодо встановлення когенераційних установок опрацьовуються, а також готуються нові меморандуми. Також планується встановити 8 компактних газових теплоелектростанцій на колесах.
Також Інформатор писав про те, що концерн “Ярослав”, що виробляє текстиль та макаронні продукти на Київщині, обладнав свої фабрики сонячними електростанціями. Нині вже три з п’яти фабрик Київщини мають власну генерацію, і при цьому вони забезпечують від 80% до 100% потреб у електроенергії. При цьому заходи з енергоефективності почали впроваджувати з 2022 року.