Тим, хто мріє одягатися непомітно-дорого, дає майстер-клас колишній співголова забороненої партії ОПЗЖ та голова депутатської групи “Платформа за життя та мир” Юрій Бойко. На одному зі своїх нещодавніх відеозверненнях, оприлюднених у Тік-току, нардеп цитує Рамсула Гамзатова та переймається знесенням пам’ятників та утиском московської церкви у в’язаному светрику. Красою та елегантністю він не вражає, адже тривалий досвід у політиці нікуди не подінеш: народ має бачити непоказний одяг у стилі “піду винесу сміття”, але не здогадуватися про його цінник.
Виявилося, “светрик, як у Бойка” коштує понад 100 тисяч гривень – із п’ять звичайних зарплат. Втім, у Києві саме такий можна придбати зі значною знижкою.
Інформатор знайшов таку вигідну пропозицію на сайті оголошень/маркетплейсі. Кашеміровий коричневий светр Kiton “у ялинку”, абсолютно такий, як носить нардеп, пропонується за 50 тис. грн. Продавець зізнається, що разів п’ять одягав його, тому ціна вдвічі менша за магазинну. А для тих, хто не надто знається на “важкому люксі”, прихованому під незрозуміло-коричневим, пояснює, що светр з магазину Symbol, з нової колекції й коштував 110 тис. грн.
І, варто зазначити, не збрехав: светри цієї моделі на сайті магазину дійсно коштують від 91 до 108 тис. грн. Щоправда, на деякі наразі діють новорічні знижки, тож можна знайти й за 75, і навіть за 44 тис. грн. Але треба бути готовим, що, по-перше, небагато хто оцінить ваш коштовний образ через те, що більшість не розуміється, чому це светрик має таку ціну. По-друге, вас може полюбити електорат Бойка, а це ображені на всіх та все тітоньки, що сумують за часами Януковича, коли “був порядок”.
З Ради можуть вигнати сімох депутатів: чи є Бойко серед них
Сімох депутатів найближчим часом можуть позбавити мандату. Про це розповів голова Верховної ради Руслан Стефанчук. Він назвав прізвища лише чотирьох з них (Шуфрич, Одарченко, Шевченко, Дубінський) та не розкрив ще дві кандидатури. Бойка у четвірці немає. Проте канал Вертикаль, близький до Єрмака, 15 грудня пообіцяв, що “на Бойка чекають сюрпризи”. Звичайно, це можуть бути сюрпризи правоохоронного характеру, але санкції в Раді теж теоретично можуть бути.
У вересні стало відомо про втечу з України до Румунії нардепа зі “Слуги народу” Андрія Одарченка, якого викрили на наданні неправомірної вигоди ексголові Державного агентства відновлення Мустафі Найєму. 14 листопада 2024 року Вищий антикорупційний суд оголосив йому обвинувальний вирок. Суд визнав депутата винним і призначив покарання у вигляді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади строком на три роки.
Олександра Дубінського підозрюють у держзраді. Також він є підозрюваним в інших кримінальних справах. Суд взяв його під варту, він перебуває у СІЗО з листопада 2023 року. Також у СІЗО перебуває Нестор Шуфрич, якого звинувачують у державній зраді.
Євгеній Шевченко, який закликав президента України Володимира Зеленського до перемовин з Росією, також отримав підозру про державну зраду. 14 листопада СБУ звинуватила Шевченка у масовому розповсюдженні фейків російської пропаганди, його затримали.