Відпала потреба: кияни масово намагаються позбутися генераторів

Не зважаючи на початок хоч і холодного, але ж весняно-літнього сезону, який традиційно супроводжується знеструмленнями, кияни кинулися продавати генератори. Позбутися намагаються й тих, що мають недоліки у роботі, й тих, що були придбані на тлі паніки через відключення та щоденно зростаючі ціни. Тож, розбіг цін величезний – від 2 до 44 тис грн, і пропозицій чимало.

Їх можна роздивитися на профільних майданчиках з продажу товарів, що були у використанні. І лише за останній тиждень тут з’явилося кілька десятків оголошень. Стосовно технічних параметрів, здебільшого йдеться про генератори не надто великої потужності 3-5кВт, менше пропозицій щодо обладнання на 5-10 кВт. 

Щодо причин, чому генератори виявилися непотрібними своїм власникам, їх пояснюють не всі продавці. Втім, найчастіше це “купили – не знадобився” або ж “стоїть без діла, бо вже є резервне живлення на акумуляторах”. Значна частина пропозиції – обладнання, що потребує ремонту – йдеться про непрацюючий алтернатор, що подає струм, відсутність видачі у 220 Вт, проблеми з двигуном. Деякі продавці зазначають, що негаразди у функціонуванні починаються внаслідок “простою”, коли генератор понад рік простояв на балконі, тому ті, у кого він поки працює, як треба, намагаються продати зараз, аби потім не пропонувати зі знижками.

У Києві підприємствам і комунальникам масово знадобились майстри з ремонту генераторів

Як днями повідомляв Інформатор, державні й комунальні органи, що минулого, 2024-го, року масово закупали дизельні й бензинові генератори, цьогоріч так само масово почали їх ремонтувати та проходити технічне обслуговування. Йдеться як про термінові й складні роботи, так і про звичайну заміну мастил.

Нагадаємо, восени Інформатор писав про те, що органи центральної й місцевої влади у Києві готувалися до важкої зими, закуповуючи генератори. На сайті Prozorro тоді публікували десятки оголошень про проведення відповідних тендерів. Найбільше коштів готове було витратити на енергонезалежність ДП “Ліси України” – загалом йшлося про майже 30 млн грн та понад 200 одиниць техніки. А зі столичних комунальних підприємств про світло подбали у зоопарку, на Бесарабському ринку та в гаражі Кличка.

Джерело