Вкрав у коней: посадовець Всеукраїнської федерації кінного спорту отримав підозру у шахрайстві

У Києві повідомлено про підозру у шахрайстві в особливо великих розмірах генеральному секретарю Всеукраїнської федерації кінного спорту (ВФКС) Михайлу Пархомчуку. Скандали навколо Федерації точаться з часів її “зіркового вершника” та біглого ексдепутата Олександра Онищенка, що у 2024 році заочно отримав 15 років позбавлення волі, і вже давно виступає за збірну РФ із кінного спорту. І ось – нова пляма на репутації ВФКС, створена зусиллями її посадовця, що, прикриваючись ім’ям Федерації, назбирав за кордоном мільйони гривень від благодійників нібито для допомоги українським кіннотникам, але до коней усі гроші не дійшли.

Про те, що секретареві Федерації повідомили про підозру у шахрайстві, розповіла пресслужба Київської міської прокуратури. Як зазначають у відомстві, на початку повномасштабного вторгнення Пархомчук виїхав до Бельгії і, швидко зорієнтувавшись, заснував фонд з такою самою назвою та почав збирати гроші на допомогу для України від міжнародних донорів та кіннотників з усього світу. Велика підтримка, яку благодійники надавали в перші місяці війни, спрацювали і для коней, точніше, для Пархомчука. За даними прокуратури, за два роки він “назбирав” понад 790 тисяч євро, тобто понад 36 мільйонів гривень. Адже усі “допоміжні засоби” у нього були в наявності.

“Використовуючи офіційний бланк української громадської організації, де він був генеральним секретарем, користуючись правом підпису офіційних листів від її імені, чоловік скеровував листи європейським компаніям із закликом надавати благодійну допомогу. Втім, гроші він збирав на рахунки своєї організації, а не тієї, листи від якої писав”, – повідомляють у прокуратурі.

За даними слідства, не всі гроші потрапили до українських кіннотників. Майже 4 млн грн Пархомчук перевів на два рахунки, витративши ці гроші на власний розсуд. Наразі слідчі Подільського управління поліції проводять досудове розслідування, а колишньому Генсеку федерації за його махінації “світить” позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Проте невідомо, як підозрюваного притягнуть до відповідальності, адже навряд чи він повернеться з Бельгії, аби відзвітувати перед Федерацією, куди поділися величезні кошти. До речі, як ще на початку року зазначав аналітик “Промислово-підприємницької спілки” Олег Рубанчук, кримінальна справа була відкрита ще в лютому 2024-го, і тоді мова йшла про 1,5 мільйони євро, доля яких була невідома. Можливо, Пархомчук не зміг пояснити куди дів лише 4 млн грн, але у ВФКС з приводу цієї історії мовчать, а на сайті Федерації вказаний вже новий генеральний секретар.

Шахраї пропонують фейкову Вовину тисячу

Раніше українців попереджали, що у мережі ширяться посилання на фейкові акаунти Міністерства соціальної політики, які нібито обіцяють виплати тисячі гривень від держави. Це шахрайські ресурси, перехід на які вимагає персональні дані карток, в результаті чого аферисти можуть отримати доступ до ваших коштів.

Мінсоцполітики закликає громадян не переходити за відповідними посиланнями. Там нагадали, що можливість отримати тисячу гривень в рамках програми Зимова єПідтримка здійснюється через офіційний застосунок Дія.

Джерело