Виховательці приватного дитячого садочку на столичній Троєщині повідомлено про підозру. Ювенальні прокурори вважають, що саме її непрофесійність призвела до того, що дворічний хлопчик отримав важкі травми голови. Втім, і у виховательки, і у педагогічного колективу дитсадка інша думка.
Про розвиток подій навколо гучної справи, що сталася наприкінці 2024 року в Деснянському районі столиці, повідомила Київська міська прокуратура. Слідство встановило, що діти разом з вихователями спускалися сходами, і всі йшли самостійно, крім дворічного хлопчика, якого вихователька вела за руку. Але в якийсь момент вона випустила руку дитини, і малюк впав зі сходів та вдарився головою.
Наслідки виявилися жахливими – закрита черепно-мозкова травма,забій головного мозку та перелом тімʼяної кістки. Дитину госпіталізували до Київського міського дитячого центру нейрохірургії, на щастя, наразі її стан задовільний. Але це не позбавляє виховательку відповідальності, хоча у садочку так не вважають.
“Садочок має ліцензію, а також ретельно прописані правила та інструкції поведінки вихователів, з якими ознайомлені усі працівники. Втім, у цій ситуації садок винним вважає дитину, яка, зі слів підозрюваної, занадто активна”, – повідомляють у прокуратурі.
Втім, виховательку підозрюють у неналежному виконанні професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років з позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Але досудове розслідування поки триває.
Який строк отримав акушер-гінеколог, визнаний винним у смерті дитини, і чому у Києві складно влаштувати дитину до дитсадка
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у Києві засудили до 3 років позбавлення волі лікаря акушера-гінеколога з приватної клініки. Підставою став невчасно проведений ним кесарів розтин, через що загинув новонароджений малюк. Крім того, лікареві заборонили займатися медичною діяльністю строком на 1 рік, а клініка має ще й сплатити матері майже 1,2 млн грн.
Також ми подавали пояснення КМДА про те, чому у Києві склалася тяжка ситуація з місцями у дитсадках. Там кажуть, що дефіциту немає, адже ситуацію збалансували ситуацію два процеси: масовий виїзд киянок з маленькими дітьми за кордон ще на початку повномасштабного вторгнення Росії, плюс загальне зниження народжуваності. А те, що влаштувати дитину до закладу дошкільної освіти досі складно, пояснюють наявністю місць в укриттях: їх небагато.