Ваш собака стрибає на незнайомців, постійно тягне вас за повідок у кущі під час прогулянки чи виє, коли залишається сам удома. Все це доволі поширені явища, добре знайомі багатьом власникам собак. Проте вихід є, і відучити собак вчиняти так, чи принаймні скорегувати їхню поведінку – цілком можливо. Як це зробити, розповіли кінологи виданнюThe Guardian.
По-перше, господар має бути впевненим та спокійним, за будь-яких умов та в будь-яких осбтавинах. Тоді й собака буде краще виконувати команди.
Як відучити собаку тягнути за повідець
КІнолог Грем Голл радить переконатися, що ваш повідець – підходящий. Якщо у вас є шлейка, прикріпіть її до грудей вашого собаки, а не до спини, це дасть вам трохи керованості, і ви зможете рухати повідцем убік, що має значення в цьому випадку.
Наступне питання – довжина повідця. Якщо ваш повідець занадто короткий, ви вже самі собі вистрілили в ногу, бо собака буде тягнути проти цього натягу. Якщо ви потягнете назад, вона автоматично потягне вперед. Якщо повідець занадто довгий, собака буде вас тягнули за собою. Щоб виправити це, придбайте J-подібний повідець.
J-подібний повідець надає псу достатньо вільних рухів, при цьому він не буде постійно натягнутим, і він не надто довгий. Для деяких наполегливих собак цього буде недостатньо, тому кажіть “ні” твердо, але не агресивно й не сердито.
Якщо використовуєте добре підібрану шлейку, можна трохи потягнути назад, але дуже важливо, щоб це був лише поштовх, а не сильний смик. Потім, коли ви правильно налаштуєте повідок, не забувайте хвалити песика, коли повідець провисає.
Як відвадити песика від інших собак
Якщо у вас є собака, яка дуже реагує на інших собак, відстань – ваш друг. Якщо вони достатньо спокійні, а ви достатньо далеко, ваш пес, ймовірно, послухає вас. Ваш собака може дивитись на інших собак, але коли він не гавкає на них – похваліть його.
Є багато способів навчити собаку не ганятися за іншими тваринами, але вдаватися до електрошокового нашийника – це крайня міра. Є кращі, добріші способи дресирування собак, перконані кніологи.
Як відучити собаку стрибати на перехожих
В цілому йдеться про те, щоб навчити їх тому, що ви хочете, щоб вони робили, а не зосереджуватися на негативі. Навчайте песика позитивній поведінці, а не зосереджуйтесь на негативі.
Стрибати – це справді нормальна поведінка собак, коли вони схвильовані, кажуть біхевіористи. Якщо вам це подобається, ви можете дозволяти своїй собаці стрибавти на вас. Якщо це чимось шкодить – можна навчити собаку робити на радощах щось інше.
Якщо це відбувається на вулиці з незнайомцями, тримайте собаку на повідку та закріплюйте кращу поведінку, винагороджуючи песика. Якщо це відбувається вдома, подумайте про встановлення захисних воріт, щоб, коли людина заходить до будинку, між нею та собакою був бар’єр. Це дасть вам час для дресирування.
Як відучити собаку гавкати
Кінологи кажуть, що треба з’ясувати, чому собака гавкає: чи боїться вони чогось, чи гавкає насторожено, чи надмірно збуджена та розчарована. Коли ви зрозумієте це, зверніть увагу на цю приховану емоцію.
Коли собака дивиться на іншу собаку, дайте їй ласощі, щоб вона почувалася добре, бачачи собак. Деякі собаки від природи гавкають більше, ніж інші, через свою породу чи характер.
Якщо ваш собака страждає від тривоги розлуки, ви можете допомогти йому попрацювати над його незалежністю, поступово збільшуючи час, який ви проводите без нього.
Як правильно вигулювати собаку
Наші собаки заслуговують на прогулянки, де вони можуть бути собаками: бігати, гратися, гавкати, нюхати та ходити в кущі. Просто прогулянка вулицями та відвідування маленьких квадратів трави – це невелика перерва, а не прогулянка. Може бути важко точно оцінити, скільки фізичних вправ потрібно кожному собаці, але враховуйте вік, рівень активності та породу.
Якщо ви заведете кокер-спанієля, ви не можете дратуватися тим, що йому потрібна величезна кількість фізичної та розумової стимуляції та віддачі. Вони створені для руху та роботи в полях, тому, якщо ви не можете забезпечити цей рівень стимуляції та віддачі, вашому собаці буде важко.
Кращі іграшки для собак
Уникайте дешевого пластику – кращі натуральні матеріали або їстівні іграшки. Коли собаки жують дешевий пластик, то ковтають його частинки – це не те, що потрібно для здоров’я вашого песика.
Деякі дешеві іграшки містять шкідливі матеріали та ледве служать. Уникайте нейлону, що виділяє мікропластик, та обирайте натуральні матеріали або їстівні іграшки, наприклад, палички чи довготривалі жувальні іграшки різних розмірів. Вони можуть позбавити від нудьги, стресу та допомогти позбутися болю під час прорізування зубів.
Якщо собака любить рвати речі, візьміть рулон від кухонних папірців, покладіть всередину ласощі, потім набийте кожен кінець папером і дайте собацюрі розірвати цей цікавий “смаколик”.