У Києві запроваджують нові та поширюють існуючі технології, що мають забезпечувати безпеку шкіл та дитячих садків. Оскільки напередодні навчального року в КМДА вирішили, що освітнй процес має бути максимально очним, питання безпечного для дітей середовища має найважливіше значення. А створювати його у столиці намагаються за допомогою цифрових технологій, без яких безпекові заходи вже неможливі.
Сучасні цифрові рішення для створення безпечного освітнього середовища у Києві стосуються трьох основних напрямів, зазначив заступник Кличка Валентин Мондриївський. Йдеться про систему відеоспостереження, яка має безперебійно працювати в умовах відключень світла. Про наявність Wi-Fi в усіх укриттях шкіл та садочків та мережеву інфраструктуру в навчальних закладах.
За словами чиновника наразі у школах і дитячих садках Києва працює понад 3,5 тисячі відеокамер, що стежать за закладами та прилеглими до них територіями. Цифри для столиці не вражаючі, і тут ще є над чим працювати. До того ж, нагальною потребою щодо відеоспостереження є забезпечення цього процесу в умовах відключень світла. Це, до речі, стосується й роботи бездротових мереж у школах – у Департаменті інформаційно-комунікаційних технологій КМДА планують найближчим часом досягти 5-годинного функціонування систем в умовах відключень.
Щодо забезпечення стабільного інтернет-зв’язку в укриттях навчальних закладів, результати є, але не надто масштабні. На сьогодні Wi-Fi підключено у 391 школі, у багатьох закладах процес впровадження бездротового доступу до мережі лише очікується. За інформацією Мондриївського, у школах Дніпровського та Печерського районів незабаром встановлять Wi-Fi точки, а у Шевченківському та Подільському районах поки ведеться проєктування Wi-Fi мереж.
Завдяки будівництву укриттів в Києві вдалося відкрити наново 20 дитсадочків
Інформатор розповідав, У 2024 році Київ показав найкращу динаміку з переведення дітей з онлайн-режиму навчання в “офлайн”, тобто у класні кімнати. Місто активно зводило укриття у міських закладах освіти, зокрема на густонаселеній Дарниці, що зменшило навантаження на вже існуючі школи й дитсадочки. Загалом у школах стало більше на 19,5 тис місць в укриттях, у дитсадках – на 14,2 тисячі.
2024 року у Києві почали будівництво 37 укриттів у закладах освіти, де їх раніше не було. Ще по 35 об’єктах розробили проєктно-кошторисну документацію, по 27 – укладені договори на виконання робіт. Станом “на зараз” (початок лютого 2025 року) у Києві будуються 23 укриття.
Нагадаємо, про те, що у Дарницькому районі Києва добудовують укриття для кількох дошкільних навчальних закладів, Інформатор повідомляв у грудні 2024 року. Такі роботи проводять через дефіцит місць у місцевих дитсадочках – вже навіть міська влада визнає, що загалом з усіх районів Києва найгіршою є ситуація саме на Дарниці. Йшлося про два заклади: №149 на вул. Вишняківській та №741 на просп. Миколи Бажана.