Київський бізнесмен Максим Кріппа, який володіє найкрутішою в світі кіберспортивною організацією NAVI, компанією Maincast та студією GSC Game World, став одним із найбільших інвесторів у столичну нерухомість. Загалом за останні два роки він витратив понад 100 мільйонів доларів на нерухомість в Україні. І це не спроба “запаркувати” гривню, вклавши її через неможливість вивезти за кордон під час війни, а свідоме бажанні інвестувати в українські активи.
Про це Кріппа повідомив в інтерв’ю Forbes Ukrainе, зазначивши, що має особливе ставлення до знакових місць. Саме такими є і готель “Україна”, який бізнесмен купив у 2024 році, і знаменитий хмарочос – бізнес-центр “Парус”, повноправним власником якого Кріппа став нещодавна. Рік тому компанія-власник кіберспортивної команди NAVI і розробника S.T.A.L.K.E.R., якою керує Максим Кріппа, придбала його у Вадима Столара – колишнього соратника Медведчука та екснардепа від ОПЗЖ. Вартість угоди не повідомлялась ані тоді, ані зараз, проте наразі вона закрита, адже Столар отримав всю суму за один із найвищих хмарочосів Києва, що розташований на вулиці Мечникова.
Парус” є бізнес-центром класу “А”, що має висотність у 33 поверхи, загальну площу близько 70 тис. кв. м, орендну – близько 50 тис. кв. м. Кріппа називає його купівлю комерційно вигідною угодою, повз яку неможливо було пройти. По-перше, за гроші, що він заплатив, було неможливо побудувати новий подібний об’єкт. По-друге, “Парус” наразі завантажений більше, ніж будь-який інший бізнес-центр столиці і вже приносить прибутки. Проте справа не стільки в грошах, скільки в самих об’єктах.
“Я цікавлюся тільки знаковими місцями, лендмарками, чимось унікальним, альтернативу яким неможливо знайти, зважаючи на розташування”, – розповів в інтерв’ю Максим Кріппа.
Щодо готелю “Україна”, його бізнесмен порівнює з “Моною Лізою” – єдиною та неповторною. І мріє, що після війни там буде люксовий готель, зазначаючи, що подібні активи тоді коштуватимуть у кілька разів більше, ніж тепер. За словами Кріппи, подібні інвестиції – не спроба “запаркувати” гривню, а свідоме бажання вкладати гроші в саме українські активи.
Як Максим Кріппа придбав готель “Україна”
Як повідомляв Інформатор, у липні 2024 року компанія Кріппи “Ола Файн” запропонувала найвищу ціну на онлайн-аукціоні з приватизації готелю “Україна”. Таким чином, вартість об’єкта приватизації зросла у 2,4 раза: зі стартових 1,047 млрд гривень до фінальних — 2,511 млрд грн. Переможець має сплатити всі накопичені борги, зберегти основний вид діяльності об’єкта та робочі місця для його працівників.
Основним видом діяльності “Ола-Файн” є надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. ЇЇ кінцевим бенефіціаром є 46-річний Максим Кріппа – власник студії GSC Game World та кіберспортивного бренду NaVi, важлива людина для ігрового та кіберспортивного ринків України. Студія відома розробкою серій ігор “Казаки” та S.T.A.L.K.E.R., що принесли їй всесвітню популярність. А NaVi, підрозділ мультигеймінгової кіберспортивної організації Natus Vincere з гри Dota 2, є однією з найбільш титулованих та успішних в історії цієї гри в принципі.