Я теж вважаю ханукію на Майдані недоречною: Гарік Корогодський підтримав Катю Чилі

Відомий київський підприємець та політик Гарік Корогодський долучився до дискусії про ханукію на Майдані Незалежності. Він підтримав відому українську співачку Катю Чилі, яка напередодні засудила встановлення у центрі Києва ханукального світильнику, назвавши його “символом інших народів”. У коментарях до його допису розгорнулася битва коментаторів: одні користувачі підтримують святковий символ, інші – кажуть, що він стоїть навпроти Алеї національної пам’яті, що не надто доречно під час великої війни.

Відомий київський підприємець, власник ТРЦ Dream, та меценат Гарік Корогодський долучився до дискусії про ханукію на Майдані Незалежності у Facebook. Він зазначив, що не вважає встановлення символу віри у центрі Києва доречним – і взагалі не дуже розуміє, навіщо виставляти напоказ святковий атрибут одного з народів, що мешкають в Україні, забуваючи про інші національності та народи.

“Я теж вважаю ханукію на Майдані недоречною. Я українець, я єврей, я атеїст. І я не люблю будь-які церковні свята. Але вдома ми відмичали (чи відсвятковували?) Різдво та Хануку. Просто родиною вечеряли. Мій посил такий – якщо можна на Майдані Хануку, чому так само не можуть роми, татари, мусульмани ставити свої символи?” – зазначив Гарік Корогодський у своєму дописі.

Тему про доречність встановлення ханукії на Майдані Незалежності підняла напередодні фолк-співачка Катя Чилі (Катерина Боголюбова), також у соцмережах. Допис викликав чимало суперечок: його авторка зазначила, що у центрі Києва в розпал великої війни має стояти саме символ українського Різдва, а ханукія є “чимось колоніальним” стосовно України. У відповідь чимало користувачів написали про ксенофобію, і навіть антисемітизм співачки. Були й ті, хто підтримав її заяву.

Зазначимо, що у коментарях під дописом Гаріка Корогодського також розгорнулася королівська битва зі сторонників та противників встановлення ханукії. Нардеп Максим Бужанський (вихідець з Дніпра) зазначив, що він також “не розуміє”, для кого стоїть менора-дев’ятисвічник: ті, для кого вона є символом, раді її бачити в традиційних місцях.

“А що саме демонструвати іншим, і навіщо, не розумію. Але мій закон про антисемітизм зайвим не виявився, трохи допомагає Каті Чилі, не знаю, хто це, – не загубитись”, – іронізує Макс Бужанський.

До дискусії долучилися і нардепка Ольга Василевська-Смаглюк (вважає, що на Майдані могли б стояти будь-які символи), і ексзаступниця міністра фінансів Олена Макеєва (підтримала Корогодського). З найнезвичніших пропозицій: зробити на Майдані концерт електронної музики – ідею жартома подає сам Корогодський (хоча хтозна: в епатажного підприємця від задуму до реалізації один крок), розбити теплиці та встановити статую Ктулху в повний зріст.

“Була б найбільша споруда у світі. І, звісно ж, за гроші податківців”, – кпинить один з дописувачів, Михайло Тустов.

Як знущалися з Алеї пам’яті на Майдані: повідомлення від поліції

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у середині грудня чоловік пошкодив прапори та фотографії на Майдані Незалежності. Йдеться про меморіальні атрибути, які встановлюють у пам’ять про загиблих військових на центральній клумбі. Поліція вже затримала хулігана – виявилося, він може бути нездоровим психічно.

А ще раніше, у жовтні, ми розповідали, що поліція затримала 45-річного уродженця Харкова, що нині мешкає в Києві, який виклав відео з брудним знущанням із загиблих героїв, записане на Алеї національної пам’яті на Майдані Незалежності. Прогулюючись вздовж величезного газону, на якому прапорці, квіти, вінки та портрети полеглих воїнів, він відпускав страшні у своєму цинізмі коментарі. Звертався і до живих, і до мертвих, до того ж не стримувався в обсценній лексиці. За це йому загрожує позбавлення волі до 5 років.

Джерело