Головною стравою в американців на День подяки є індичка, а індиче м’ясо в усьому світі вважається дієтичним і активно присутнє в раціоні людей по всьому світу. Але чому індичі яйця все ще не входять до нашого меню? Відповідь зводиться до вартості їхнього виробництва.
У дикій природі індичка будує собі гніздо на землі де-небудь в укритті в лісі, пише IFLScience. Потім у неї починається двотижневий період яйцекладки, протягом якого кожні 24-32 години з’являється по одному яйцю, що зазвичай призводить до появи кладки з 9-13 яєць, повідомляє Департамент рибного господарства та дикої природи штату Орегон. Цього цілком достатньо для новоспеченої індички-мами, яка вискакуватиме між кладкою яєць, щоб прогодуватися, щоб успішно висиджувати своїх малюків. Однак для фермерів, які займаються вирощуванням яєць, цього недостатньо.
Чому ми не їмо індичі яйця?
Тільки у США близько 2500 ферм із розведення індичок. Це багато індичок і, імовірно, багато яєць, але вони не потрапляють на ринок яєць, тому що, чесно кажучи, вони того не варті. Здорова курка може відкладати яйця майже щодня, через що 32-годинний оборот індички здається поганим результатом. Крім того, цим птахам потрібно близько семи місяців, щоб вони почали відкладати яйця, тоді як кури готові до цього вже через п’ять місяців. Індички просто не є таким уже й привабливим джерелом для птахівників, які сподіваються продати яйця. Тому не розраховуйте знайти їх найближчим часом у продажу.
Також утримання таких величезних птахів недешеве, оскільки їм потрібен додатковий простір і їжа для росту. Це просто невигідно з фінансового погляду порівняно з іншими одомашненими птахами на ринку яєць.
Чи їстівні яйця індички?
Яйця індички їстівні, просто запитайте фермерів, які вирощують індичок. Вони, як повідомляється, на смак дуже схожі на курячі яйця, тільки трохи більші та з більш жорсткою шкаралупою і товстою мембраною. Проте того ж не можна сказати про яйця пінгвінів. За словами Роберта Хедланда, старшого наукового співробітника Інституту полярних досліджень Скотта при Кембриджському університеті, Велика Британія, смак яєць пінгвінів – набутий, він “трішечки рибний, оскільки криль становить основну частину раціону”. Крім того, якщо варити яйця пінгвінів, замість звичного білого овалу ми отримаємо прозору кулю, що частково приховує помаранчевий жовток. Так виходить через глікопротеїни у складі пінгвінячого яйця: тоді як курячі яйця багаті на овальбумін, яйця пінгвінів містять 25% пенальбуміну, що допомагає їм виживати за низьких температур.