Якість повітря на Лівому березі в Києві несумісна з диханням: де найгірша ситуація

У неділю 23 лютого в Києві із самого ранку немає чим дихати на Лівому березі. Моніторинг якості повітря свідчить, що наразі тут дуже шкідливий рівень, небезпечний навіть для здорових людей. А найгірша ситуація спостерігається у Дарницькому районі.

Загальну картину можна побачити на мапі платформи SaveEcoBot, що має вимірювальне обладнання в усіх мікрорайонах столиці. І якщо правий берег здебільшого має звичайний середній індекс забрудненості і “жовтий” показник в 51-100 AQI, то на лівому, зокрема, на Дарниці він наближається до рівня “дуже шкідливо”. Найгірша ситуація в цьому районі на вул. Архітектора Вербицького, Тростянецькій, Харківському шосе. Трохи краще, але теж небезпечне повітря наразі в Дніпровському та Деснянському районах. 

У Департаменті захисту довкілля та адаптації до зміни клімату повідомляють, що у високому рівні забрудненості повітря винна погода, через яку накопичуються завислі речовини. Відсутність вітру, холодне повітря і високий атмосферний тиск не дають їм розсіюватися. Тому, мешканцям Дарниці і взагалі Лівого берега радять поки не гуляти на вулиці не провітрювати квартири. Адже “червоний” рівень забрудненості шкідливий для здорових людей і небезпечний для малечі, людей похилого віку та тих, хто має хронічні захворювання дихальної або серцево-судинної системи.

Востаннє повітря досягало критичних показників ще восени 2024-го

Нагадаємо, минулого разу Інформатор писав про суттєве погіршення якості атмосферного повітря ще у листопаді 2024 року. Тоді у деяких районах Києва зафіксовано погіршення якості повітря, а загалом у столиці був “шкідливий рівень”. Погіршення якості сталося, зокрема, у Солом’янському районі міста, де були перевищені допустимі норми забруднення.

А ще раніше повітря псувалося в жовтні 2024-го. Тоді показники концентрації пилу були перевищені майже в усіх районах. А в деяких індекс якості повітря, що базується на показниках твердих часток, озону, діоксиду азоту, діоксид сірки та викидів вуглецю, був так само, як і зараз, небезпечно високим для всіх груп населення.

Джерело