Пересічна людина проводить третину свого життя уві сні. Тож, зрозуміло, що ми проводимо багато часу в ліжку. Завдяки оєднанню поту, відмерлих клітин шкіри та пилових кліщів, незабаром наш нічний прихисток перетворюється на “ботанічний парк” бактерій та грибків. Про це розповів нью-йоркський біолог Філіп Тьєрно. Отже, ваші простирадла можуть швидко перетворитися на розплідник поту, клітин шкіри, кліщів та виділень, не кажучи вже про пил, ворсинки, лупу тварин та ґрунт, пише IFLScience.
Як часто це слід робити
Звідси рекомендація: періть постільну білизну раз на тиждень. Регулярне прання особливо важливе в літні місяці, коли ми, ймовірно, будемо трохи більше потіти та зіткнетеся з додатковими проблемами, такими як пилок. Взимку ви можете прати постільну білизну, скажімо, два рази на тиждень, втім, не рідше. Оптимально – раз на десять днів.
Дерматологи кажуть, що є й інші фактори, які свідчать про те, що варто прати простирадла трохи частіше. Це включає те, чи є у вас домашні тварини, скільки ви потієте, чи страждаєте ви на алергію чи астму, і чи спите ви голими.
Щоб ефективно випрати постільну білизну, робіть це за теплої або високої температури 40-60°C, змінюючи наволочки кожні кілька днів і даючи ліжку провітрюватися вранці, перед тим, як його застелити. Так воно стане менш сприятливим для бактерій та пилових кліщів.
Як часто люди це роблять
Згідно з дослідженням, десь близько третини людей перуть свою білизну щотижня. Тим часом кожен десятий опитаний зізнався, що змінює постільну білизну приблизно раз на місяць. Самотні чоловіки деколи сплять на невипраній білизні по кілька місяців. Дехто навіть примудряється міняти покривала лише раз на квартал або навіть двічі на рік.