Київ став майданчиком для відпрацювання ще й візуальних політтехнологій. Лише за тиждень після того, як у місті з’явився і був зафарбований мурал із зображенням очільника Офісу президента України, Андрія Єрмака, на тому самому місці з’явився стінопис з усміхненим обличчям Віталія Кличка. Втім, він також протримався дуже недовго – насправді, менше, ніж добу, і був зафарбований.
Недовгий життєвий цикл муралу з зображенням усміхненого Віталія Кличка обговорюють у соцмережах. Так, відомий київський активіст, ветеран Олег Симороз опублікував обидві світлини із парку Вербний гай, що на набережній Дніпра у Дніпровському районі Києва (фото муралу та зеленого квадрату на його місці) й лаконічно задався питанням, “хто наступний?”, натякаючи на політичну технологію з муралами. А інші дописувачі підмітили, що це зображення є, радше, не стільки муралом у прямому сенсі, скільки карикатурою на Кличка.
Зазначимо, що таким саме коротким (хіба що трохи довшим) був і життєвий цикл попереднього муралу, намальованого на підпірній стінці у парку Вербний гай, – він зображав голову ОП Андрія Єрмака. Увагу на нього звернули медійники, наближені до Петра Порошенка – відтак, під собою має раціо теза про те, що саме опозиції й був вигідний скандал із цим зображенням.
“Дуже малоймовірно, що замовником був той, хто хотів вгодити Єрмаку. Думаю, його цей мурал лише озадачив і, можливо, розлютив. Скоріш за все, мета – викликати потрібний вірусний резонанс, адже ця технологія доволі практична. Мурал – тонкий натяк на висміювання монументальної політичної амбіції”, – зазначив у дописі на Facebook політтехнолог Олег Постернак.
Власне, усе сказане стосується також Віталія Кличка. Малоймовірно, що зображення замовляли б політтехнологи, що працюють на УДАР – радше, йдеться про політичний дотеп від опонентів міського голови. Саме тому, до речі, на малюнку Віталій Кличко нагадує мафіозі з 90-х – завданням муралу було не викликати до нього симпатію чи антипатію, а підігріти цікавість, той-таки вірусний резонанс, про який пише Олег Постернак.
Як виявили мурал із Єрмаком, та хто намалював вченого котика й цуценят на подільському притулку для тварин
Нагадаємо, про те, що на бетонному паркані вздовж Дніпровської набережної у Києві місцеві несподівано виявили незвичний мурал, Інформатор писав 26 січня. Серед “класичних” міських графіті, на синьому фоні й в оточенні мерехтливих чи то зірок, чи то планет “красувався” керівник Офісу президента Андрій Єрмак. У повний зріст не вліз, тож, лише торс і майже дві руки.
А ще раніше ми писали, що київська художниця-муралістка Євгенія Фуллен створила новий стінопис на фасаді притулку у Подільському районі Києва. Тепер “ДворНяшкам Дім” на вул. Георгія Гонгадзе, 24 прикрашають зображення котика в окулярах і песиків, один з яких носить кепі. Сама мисткиня каже: хотіла створити малюнок, повз який складно буде пройти без емоцій – і зі своїм завданням вона впоралася.