Будинок профспілок у самому серці Києва, що довгий час стояв пустким, отримав офіційного управителя. Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) уклало договір із переможцем відкритого конкурсу – консорціумом “Управляюча компанія “КАМпарітет”. Незалежно від того, наскільки фінансово успішним буде управління, держава має щомісячно отримувати гарантований платіж у розмірі майже 1,6 млн грн, в тому числі, за рахунок власних коштів управителя.
Про результати відкритих торгів, які проводилися на платформі Prozorro, повідомили в АРМА. Зазначено, що до складу консорціуму входять три товариства з обмеженою відповідальністю – ТОВ “Євро-сервіс”, ТОВ “Паркінг Комфорт” (по 48%) і ТОВ “Беррі Хаб Плюс” (4%). За даними “Опендатабот”, “Євро-сервіс” спеціалізується на розподіленні електроенергії, постачанні пари, гарячої води та кондиційованого повітря, наданні в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Діяльність “Паркінг Комфорт” зосереджена на допоміжному обслуговуванні наземного транспорту, купівлі та продажу власного нерухомого майна, а “Беррі Хаб Плюс” вирощує зернові культури та ягоди.
Як зазначають в АРМА, конкурсна процедура передбачала попередню незалежну оцінку вартості об’єкта – її встановлено на рівні 850 мільйонів гривень. За умовами договору, держава щомісяця отримуватиме 89,85% доходів від управління будівлею, а також гарантований платіж у розмірі 1,59 млн грн, незалежно від прибутковості діяльності управителя.
“Перед нами стояло завдання не просто передати в управління нерухомість у центрі столиці, а зробити це якісно, прозоро й результативно. Завдяки відкритому конкурсу ми отримали ефективного управителя, який забезпечить стабільне надходження коштів до бюджету та збереження об’єкта”, – зазначив директор департаменту менеджменту активів АРМА Ігор Чулой.
Будівля площею 13,9 тис кв м є знаковим об’єктом столиці. Побудована у 1970-х роках, вона відіграла ключову роль під час Революції Гідності, ставши одним із символів протесту. У лютому 2014 року під час протистоянь у будівлі сталася пожежа, яка спричинила загибель людей та майже повне знищення споруди. Реставрація тривала чотири роки, фінансувалася приватним інвестором, який натомість отримав у власність третину будівлі.
Після відновлення Будинок профспілок неодноразово ставав об’єктом скандалів, зокрема, через спроби відкрити ресторан і покерний клуб. Нині ж приміщення знову стоїть майже порожнім, а в мережі розміщено численні оголошення про оренду його площ. Процедура пошуку управителя стартувала 8 листопада 2024 року, і нині в АРМА підкреслюють, що новий управитель не лише забезпечить ефективне використання будівлі, а й має сприяти її збереженню як об’єкта історичної пам’яті та культурної спадщини.
Приміщення під офіс та величезні зали для ресторану: що цікавого є в Будинку профспілок
Нагадаємо, у травні Інформатор писав про те, що у середмісті Києва, на Майдані Незалежності, виставлено в оренду другий поверх Будинку профспілок. Ціна була досить привабливою, як для такого великого об’єкту нерухомості та для офісу категорії “В”, але ремонт довелося б робити власними силами. А у якості бонусу – прекрасний вид на Майдан та можливість працювати буквально у історичному оточенні.
Також ми розповідали, що у Будинку профспілок на Майдані виставляли в оренду нежитлове приміщення площею більше, ніж півгектари, під магазин чи ресторан. У оголошенні не було зазначено, який саме об’єкт знаходився у цьому примішенні раніше – проте до Революції Гідності там розташовувався банк, а ще раніше – магазин. Наразі ж приміщення порожнє вже деякий час, і, ймовірно, взагалі не використовувалося з моменту відновлення будівлі після пожежі рівно 10 років тому.