Здійснив хлоп’ячу мрію: київський рятувальник зібрав унікальну колекцію моделей пожежної техніки

Київський рятувальник В’ячеслав Васюк зібрав у своєму кабінеті колекцію з понад 330 одиниць іграшкових моделей пожежно-рятувальної техніки. Є карети, що поспішали на виклик ще у ХІХ столітті, є й зроблені вручну експонати, кожна деталь яких люб’язно пропрацьована майстрами. Сам колекціонер каже: захоплення з’явилося випадково близько п’ятнадцяти років тому, коли зайшов до магазину й побачив декілька моделей яскраво-червоного кольору.

Про колекцію свого колеги розповідають на Facebook-сторінці ГУ ДСНС України у Києві. У В’ячеслава Васюка відповідальна посада, нині він – заступник начальника управління, очолює відділ реагування на надзвичайні ситуації та ліквідацію їх наслідків у Деснянському районі. А саме захоплення з’явилося, ще коли В’ячеслав був капітаном.

“Це було років 15 тому, я зайшов до магазину й побачив набір пожежних автомобілів. Щось завадило його купити у перший день, тож я повернувся і придбав його на інший день. Відтоді пішло-поїхало”, – розповідає про власну пристрасть сам Васюк.

Зліва – ті самі, найперші пожежні машинки з магазину, справа – робота майстра-мініатюриста: автобус, що служив у Зоні відчудження. Фото: ДСНС України у Києві

У колекції представлена майже уся техніка, яка коли-небудь працювала у 19-й пожежно-рятувальній частині Києва, де працює В’ячеслав Васюк (розташована на вул. Кубанської України у Деснянському районі, поряд зі ст.м. “Лісова”). Більшість з реальних машин вже або списані, або працюють у інших містах України, йдеться у сюжеті, але у мініатюрі усі вони – досі в частині. А частина моделей зроблена вручну, майстри відтворили їх зі світлин і точних замірів, наданих колекціонером.

“Це – ручна робота, пожежний автобус, який забезпечував охорону ЧАЕС та Зони відчудження. Майстер зробив точну копію салона зі стільчиками-столиками, і навіть вказав частину й номерні знаки автобуса”, – розповідає Васюк про перлину своєї колекції – червоненький “ПАЗ” 1980-х років випуску.

Колекціонер каже, що пожежних моделей в нього вже настільки багато, що на нові – а їх також назбиралося чимало – просто не вистачає місця. Для них вже готується новий стелаж.

Як митники знайшли колекцію стареньких радянських журналів з “Вернадки”, а осел і Шрек оселилися на Андріївському узвозі

Нагадаємо, раніше Інформатор розповідав про випадок з київськими митниками, які, оглядаючи міжнародне поштове відправлення, знайшли колекцію старих радянських журналів для фотографів. Ці журнали могли взяти з бібліотеки Вернадського. За висновком експертів, видання мають не лише культурну, а й історичну, художню та наукову цінність.

Також ми писали про те, що на Андріївському узвозі, у сквері біля алеї художників встановили унікальні скульптури з металу. Вони зроблені у стилі стімпанк київськими скульпторами Дмитром Шияновим, Євгеном Сопко та Іваном Бєловим зі студії Hisoshi Art Studio, а метою є продаж заради підтримки українських захисників. Щоправда, долучитися до збору коштуватиме чимало – вартість однієї повнорозмірної скульптури із грубого заліза складає від 5 до 12 тисяч доларів.

Джерело