Одна справа колоти ботокс, коли ви вже маєте зморшки. І геть інша, робити це заздалегідь. Проте, хоч як би дивно це не звучало, але з’явився тренд на те, щоб у віці 20 років робити уколи ботоксу для перешкоджання старінню. Тобто, до появи мімічних зморшок.
Так, дійсно, введення ботулінічного токсину в ділянки обличчя до того, як почнуть утворюватися тонкі зморшки, може сповільнити їхній розвиток, повідомляє The Guardian. Про це розповів професор пластичної хірургії в Університетському коледжі Лондона Афшин Мосахебі. Розберемося з усім по черзі.
Механізм появи зморшок
Мімічні зморшки виникають з двох причин. Одна з них полягає в тому, що коли наші м’язи рухаються, шкіра над ними неодноразово зморщується, і – подібно до того, як постійне стискання шматка тканини зрештою залишає складку – це починає врізати лінії на шкірі.
Іншою причиною є витончення шару дерми, яке відбувається в міру того, як ми старіємо, і особливо, коли ми піддаємося впливу сонця. Чим тонша дерма, тим більш сприйнятлива вона до зморшок.
Ін’єкції ботокса усувають першу причину старіння, паралізуючи м’язи обличчя приблизно на шість місяців. Це робить лінії менш помітними, а також ускладнює появу нових зморшок. Але це не панацея, оскільки витончення шкіри все одно призведе до появи зморшок, і якщо ви припините ін’єкції, ви старітимете, як зазвичай. Крім того, чим довше ви використовуєте ботокс, тим більше його вам потрібно використовувати, щоб отримати той самий ефект.
Ботоксу завжди потрібно більше
З часом ви стаєте більш стійкими до токсинів, тому кількість ботуліну, яка діяла б на початку лікування, може не працювати так добре пізніше, пояснюють експерти. Щобільше, ранній початок таких процедур може призвести до психологічної зацикленості людей на цій процедурі, вважають психологи.
Тому 20-річним лікарі й косметологи радять вжити заходів, щоб уповільнити процес витончення шкіри – наприклад, триматися подалі від сонця та уникати куріння – перш ніж розглядати питання про ін’єкції. Отже, у 20 років, сонцезахисний крем набагато кращий варіант, ніж ботокс.
Крім того, ми вже писали, що в ботоксу є й інші – терапевтичні застосування, для чого він, власне, і був винайдений.