Хворі зіткнулися з підробленими антибіотиками і це тільки перша проблема

Щорічно з 18 по 24 листопада проходить Всесвітній тиждень використання антибіотиків. Останні призначають для того, аби допомогти організму справитись з інфекцією, пояснює популярний в Україні лікар Євген Комаровський. Звідси перша причина, чому антибіотик може не спрацювати: вам поставили гіпердіагноз і лікували інфекцію, якої не було. Наприклад, дитина перегрілася і у в неї піднялася температура, а їй лікують ГРВІ. 

Друга причина, за словами лікаря, це коли людина не розуміє, чи працуює антибіотик. Таке трапляється в тих випадках, коли людина не хворіє, але переносить ті чи інші бактерії.

Антибіотик не діє, якщо людина хворіє на вірус. Антибіотик не здатен вбивати віруси, тільки збудників бактеріальної природи.

Антибіотик може не мати належного ефекта, якщо його підібрано неправильно. Наприклад, якщо лікують бактеріальне захворювання в той час, як воно насправді викликане грибками. 

Ще одна причина, це коли збудник виробив стійкість до антибіотика. Таке явище називається антибіотикорезистентністю  по суті це здатність мікроорганізмів виживати й розмножуватись, незважаючи на присутність антибіотиків. Так, наразі гонорею й стафілокок неможливо вилікувати пеніциліном, а колись успішно лікували. 

Ще одна причина, це якщо антибіотик не може потрапити в джерело запалення. Це може бути, скажімо, в людини з цукровим діабетом при гнійних запаленнях кінцівок. 

Наступна причина – це помилки дозування. Наприклад, інтервал між введеннями завеликий, чи доза замала, чи курс прийому ліків закороткий. 

Також проблему може становити неправильний шлях введення препарату. Якщо в людини порушено кровообіг і ліки не всмоктуються в кишківнику чи шлунку, слід вводити їх внутрішньовенно. Буває і навпаки, за умови, що лікують саме кишечник, а вводять ліки уколами внутрішньовенно.

Також антибіотик не здатен сам вилікувати гострі стани, які потребують хірургічного втручання, скажімо, такі як перетоніт чи пульпіт.  

Зустрічається й антагонізм між ліками. Одні антибіотики пригнічують бактерії, а інші – вбивають, тож препарати слід призначати коректно. 

Невчасне введення антибіотиків також може знизувати ефективність лікування. Простіше кажучи, коли ліки вводяться запізно. Таке може статися при коклюші, менінгіті тощо.

Ще одна причина того, чому антибіотики не мають ефекту, це їхнє неправильне зберігання. Скажімо, при високій температурі чи на сонці. Також деколи антибіотики, за словами лікаря, неправильно розводять або вживають не у той час (до чи після їжі і навпаки). Також не можна розколювати капсулу антибіотиків, якщо вона захисна, додає медик.

Ще одна поширена причина – вийшов термін придатності ліків.

Ну і нарешті, остання й, на жаль, доволі поширена причина – це фальсифіковані ліки, тобто підробка. 

Не займайтесь самолікуванням, зверніться до лікаря!

Джерело