Існує думка, що мити голову щодня – не надто хороша ідея. Мовляв, це пересушує волосся, робить шкіру голови ще жирнішою, призводить до ламкості й лупи. Проте є люди з дуже тонким волоссям, яке природньо стає масним швидше. Отже, як бути тим, кого природа обділила розкішними густими пасмами, і чи варто таки утримуватись від щоденного миття. Експерти дали відповіді на ці запитання, йдеться в матеріалі The Guardian.
Перше, що треба розуміти, це те, що очищення волосся та шкіри голови має важливе значення для підтримки здоров’я волосся. Водночас з тим, це правда, що шампунь може видалити природні олії, які захищають кожен волосяний фолікул і шкіру, пояснює сертифікований дерматолог Діптей Сінгх. Він переконаний, що найкращим рішенням є так званий підхід Золотоволоски: не надто перемивайте.
Як часто мити голову
Ідеальний графік миття голови для кожної людини залежатиме від низки факторів, каже лікар. До них належать структура та тип волосся, чи оброблено воно хімічними речовинами, рівень активності людини, ліки та погода. Загалом, діапазон миття може коливатися між одним на день і одним – на тиждень.
“Якщо у вас дуже тонке волосся, вам, можливо, доведеться мити його частіше, а тим, у кого густе або кучеряве волосся, можливо, доведеться мити його рідше”, – каже дерматологиня та експертка зі здоров’я волосся Елізабет Бахар Хоушманд.
Волосся з хімічною завивкою чи фарбоване волосся також слід мити рідше, оскільки ці процедури можуть зробити його більш ламким. Але занадто довгий перерва між миттям, особливо для тих, у кого жирна шкіра голови, може призвести до запалення та надмірного утворення дріжджів на шкірі, що призводить до свербіння та лупи.
Вибір шампуню
Це залежить як від вашого волосся, так і від типу шкіри. Існує так багато різних типів шампунів, що буває важко визначити, який використовувати. Перш за все варто визначитись – засіб для зволоження, освітлення, додання об’єму чи захисту кольору обрати.
Для тих, у кого жирна шкіра голови, рекомендується очищуючий шампунь або шампунь проти лупи. Вони запобігають жирності шкіри, але відновлюють достатнє зволоження волосся, щоб запобігти його висиханню. Також рекомендується очищаючий шампунь для тих, хто має довгі коси.
Нормальна шкіра голови та волосся отримають найбільшу користь від зволожуючого шампуню, який є м’яким і балансує природний вміст вологи у волоссі. Ці шампуні часто містять такі інгредієнти, як глюконат натрію, лимонна кислота та бензоат натрію. Вони очищають шкіру та допомагають зволожити саме волосся.
Для волосся, яке було оброблено хімічними речовинами та схильне до сухості й пошкоджень, оберіть відновлювальні продукти з керамідами та протеїнами. Вони відновлюють зволоження шкіри, одночасно відновлюючи пошкодження. Шукайте продукти з написом: “для фарбованого волосся” чи “живильний”.
Як мити голову шампунем
Після того, як ви намочили волосся, візьміть невелику кількість шампуню. Людям з довгим, густим або кучерявим волоссям знадобиться вдвічі більше.
Спершу зосередьтеся на шкірі голови. М’який масаж голови видаляє накопичення олії та продуктів і стимулює кровообіг. Потім поступово розподіляйте продукт по стрижню волосся до кінчиків. Змиваючи, ретельно промийте волосся, щоб переконатися, що весь шампунь видалено. Будь-які його залишки можуть спричинити тьмяність.
Щоб додатково захистити волосся, додайте кондиціонер. Це допомагає зв’язати волокна разом, зміцнюючи його. І, нарешті, майте на увазі, що здоров’я волосся – це не тільки душ. Здорова шкіра голови та збалансоване харчування є ключовими для сприяння росту волосся. Це підхід навиворіт – більшість залежить від вашого способу життя, раціону та вітамінної дієти.