Люди бояться літати. Це факт. Причому не тільки тому, що в повітрі іноді трапляються катастрофи, але й тому, що страшно пережити напад хвороби в замкненому просторі – салоні літака. Виявляється, існує ціла дисципліна профілактичної медичної допомоги – аерокосмічна медицина. Вона зосереджена на лікуванні пілотів, екіпажів і космонавтів, пише NYTimes.
“Ми намагаємося зберегти здоров’я людей у нездоровому середовищі”, – каже фахівець з аерокосмічної медицини, президент Медичної асоціації цивільної авіації Лі Спейчер. Ось поради, як залишатися здоровим у небі.
Коли ви бронюєте рейс
Почніть думати про здоров’я, коли шукаєте авіаквитки. Якщо, наприклад, ви часто страждаєте від заколисування, забронюйте більш стабільне місце над крилом. Якщо ж ви маєте інфекцію вуха або пазух, відкладіть переліт. Це може ускладнити пристосування до зміни тиску повітря, призвести до болю, кровотечі та навіть розриву барабанної перетинки.
Так само можуть боліти невилікувані зуби, тому перед перельотом краще відвідати стоматолога. Якщо ви в цілому маєте погане самопочуття, краще відкладіть переліт або проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Особливо це стосується людей із хворим серцем.
Коли ви пакуєте речі
Майте усі свої ліки в ручній поклажі, а не в зареєстрованому багажі. Часто пасажири геть забувають про це. А під час серцевого нападу чи гострого нападу алергії виявляється, що всі ліки замкнені в трюмі внизу.
Беріть з собою власну воду, і не лише тому, що важливо залишатися зволоженим і пити потроху щогодини. Якщо в польоті турбулентність, бортпровідники повинні сидіти, тож води вам ніхто не принесе.
Ви також можете взяти з собою пакетики м’ятного або імбирного чаю, які можуть заспокоїти ваш шлунок. Якщо у вас проблеми зі шлунком, заздалегідь попросіть у бортпровідника гарячої води й заваріть чаю.
В аеропорту
Перш ніж сісти на борт, перегляньте контрольний список усього, що вам потрібно для польоту, включаючи закуски та безрецептурні ліки.
У повітрі
Уникайте газованих напоїв під час їжі принаймні за годину до посадки. Вживання великої кількості їжі збільшує ймовірність проковтування повітря, і весь цей газ розширюється на великій висоті. Це може завдати болю – іноді напади такі сильні, що люди думають, що у них апендицит.
Намагається рухатися якомога більше під час польотів, щоб запобігти тромбозу глибоких вен, який виникає, коли тромб утворюється у великих глибоких венах тіла, зазвичай на нозі. Згустки більш імовірні, коли ви сидите протягом тривалого періоду часу, тому вставати принаймні кожні дві години є гарною ідеєю.
Розтягуйте й тренуйте свої стопи та щиколотки сидячи. А якщо ви хочете почистити зуби у ванній кімнаті літака, використовуйте бутильовану воду, а не воду з-під крана, бо там технічна непитна вода. І приємного польоту!