Одна помилка, і гаряча грілка угробить вашу шкіру

Багато з нас люблять розслабитися з грілкою в холодні місяці. Пляшки з гарячою водою – це швидкий, простий і економічний спосіб зігрітися взимку, але вони можуть спричинити серйозні травми. З 2014 по 2023 рік зареєстрували 5944 опіків від грілок лише в олній країні Європи, йдеться в матеріалі ScienceAlert.

Так, одна жінка у 2022 році отримала опіки третього ступеня після того, як заснула з гарячою грілкою. У 2021 році ще одна жінка обпеклася після того, як лопнула грілка, якою вона знімала біль у спині. Але опіки – не єдиний тип травм, яким ризикують отримати ті, хто використовує грілки.

Синдром підсмаженої шкіри також відомий як еритема.

Вплив джерел тепла, таких як грілки, обігрівачі і навіть ноутбуки, може призвести до появи на шкірі червоного ажурного малюнка. Це викликано розширенням дрібних судин шкіри, коли вони намагаються впоратися з теплом. Зазвичай стан покращується незабаром після видалення джерела тепла.

Однак тривалий і постійний його вплив може спричинити потоншення шкіри та гіперпігментацію, коли одні її ділянки стають темнішими за інші. Гіперпігментація спричинена пошкодженням еластичних волокон шкіри та вивільненням меланіну з її клітин. В лікуванні можуть допомогти лазерна терапія або місцеві креми, що містять 5-фторурацил.

Діабетики з проблемами кровообігу можуть не помічати нагрівання шкіри, поки не отримають опіки. Запізніла ж діагностика синдрому підсмаженої шкіри та постійний вплив тепла може призвести до ракових захворювань, таких як базаліома, нейроендокринна карцинома та лімфома.

НЕ використовуйте грілки для зігрівання немовлят або для попереднього обігріву місця для сну. Новонароджені мають бурий жир, який допомагає їм підтримувати здорову температуру тіла та захищає їх від переохолодження. При народженні цей жир становить близько 5% маси тіла немовлят і утримується навколо ключових органів для вироблення тепла.

Як зігрітися без грілки

У ліжку важкі ковдри запобігають витісненню теплого повітря кожного разу, коли ви під ними рухаєтеся. Але якщо ви сидите, тримайте ноги подалі від підлоги – зазвичай це найхолодніша частина дому.

Замість того, щоб одягати один піджак чи джемпер, варто пам’ятати, що багатошаровий одяг набагато ефективніше затримує повітря та утримує тепло. 

На кінчиках ваших пальців вдвічі більше нервових волокон, ніж на долонях, тому вони чутливіші до холоду. Таким чином, носіння тонких трикотажних рукавичок, навіть вдома, може допомогти зменшити потребу вашого тіла розподіляти тепло до рук – і утримувати тепло, яке виробляє тіло на шкірі.

Час від часу пройдіться, це виробляє тепло і сприяє циркуляції теплої крові від вашого тіла до кінцівок, наприклад до пальців рук і ніг.

Як не опектися грілкою

Якщо ви все-таки використовуєте грілку, не кип’ятіть воду та обов’язково додайте в пляшку холодну воду. В ідеалі температура повинна бути близько 50°C – 60°C.

Нарешті, ви можете зменшити ризик пошкодження тканин під час використання грілок або теплових подушечок, рівномірно розподіляючи тепло – переміщайте їх, щоб тепло не було зосереджено на одній ділянці.

Джерело