ПАТ “Укрнафта” встановило першу сонячну електростанцію на даху однієї зі своїх АЗС, що розташована в Оболонському районі столиці. Серед її переваг не тільки можливість заощаджувати, а й зниження навантаження на енергосистему та зменшення шкоди для навколишнього середовища. До того ж, це ефективна довготривала інвестиція.
Про початок впровадження “зелених технологій” на АЗС повідомив директор ПАТ “Укрнафта” та ПАТ “Укртатнафта” Сергій Корецький у Facebook. За його словами, потужність СЕС становить 25 кВт, а 44 панелі підключені до сучасного інвертора з функціями штучного інтелекту. І наразі вони працюють виключно на внутрішнє споживання комплексу.
“Одна така сонячна станція дозволяє заощаджувати сотні тисяч гривень на рік, а з березня по жовтень зможе покривати більше половини загального споживання АЗС. Сучасні сонячні панелі мають термін експлуатації 20-25 років, а витрати на обслуговування є мінімальними, що робить їх ефективною довготривалою інвестицією”, – повідомив Корецький.
І це ще не всі переваги сонячної електростанції для АЗС. По-перше, вона знижує навантаження на енергосистему в нинішніх важких умовах дефіциту електроенергії. По-друге, “зелені технології” бережуть навколишнє середовище, адже зменшуються викиди парникових газів.
На конкретному прикладі: як багатоповерхівку заживили від сонячних панелей, і чи допоможе це школам та вишам
Нагадаємо, Інформатор розповідав про конкретний випадок з ОСББ у Києві на вул. Митрополита Шептицького, де на даху 16-поверхівки встановили 72 сонячні панелі на 15 кВт, та акумулятори ємністю 30 кВт-год. Будинок вже з 1 жовтня 2024 року постачатиме електроенергію в спільну мережу – звичайно, щойно будуть заряджені власні батареї. А мешканці в умовах відключень гарантовано мають гарячу та холодну воду, працюючі ліфти, інтернет та світло в місцях загального користування.
А ще влітку ми писали, що Міносвіти доручило усім закладам освіти – як школам, так і вишам – у максимально короткі терміни встановити об’єкти сонячної генерації, простіше кажучи, сонячні батареї. Також треба придбати власне батареї, щоб забезпечити безперебійну діяльність впродовж блекаутів. Втім, київські навчальні заклади навряд чи встигнуть не те, що до початку навчального року – до кінця 2024-го: і тому є ціла низка причин.