Злякалися розголосу: у Києві повернули на місце історичне вікно в будинку Кравцова

У Києві завдяки розголосу вдалося відновити історичну деталь на фасаді пам’ятки архітектури. Йдеться про будинок Кравцова на вул. Великій Житомирській, де, як писав Інформатор, днями демонтували акцентну перемичку вікна. Після того, як будівельна “новація” потрапила в об’єктив ЗМІ, будівельники, що проводили ремонт, повернули перемичку на місце.

Про відновлення пам’ятки архітектури місцевого значення розповів активіст, пам’яткоохоронець Дмитро Перов. Він повідомив, що будівельники повернули на місце акцентну перемичку вікна на горішньому поверсі будинку Кравцова, що на вул. Великій Житомирській, 40/1.

Демонтували елемент оздоблення так званого “вікна-терми” минулого тижня на фасаді памʼятки архітектури місцевого значення. Роботи провели без погодження проєктної документації і дозволу на демонтаж. Унаслідок демонтажу віконний отвір розширили, що порушило історичний вигляд елемента, який є предметом охорони пам’ятки.

Завдяки активній позиції громадськості та розголосу в соцмережах, зауважує Перов, перемичку повернули на місце. Ще й встановили поряд фрагментом оригінальної деревʼяної рами, та частково збережене засклення.

“Тепер оптимально було б ще реставрувати історичне вікно, не змінюючи його на пластик”, — додав Дмитро Перов.

Що саме демонтували на будинку Кравцова, і чому слід перейматися долею ринку-“шайби” на вул. Мокрій

Нагадаємо, про те, що у Києві будівельники руйнують, чи перебудовують, архітектурне оздоблення у будинку Кравцова, що розташований у середмісті, Інформатор написав 20 квітня. На будівлі саме демонтували перемички на центральній арці одного з горішніх поверхів, що розташовані просто над входом до кінотеатру “Ліра”.

Також ми розповідали, що один з визначних об’єктів нерухомості Києва, критий ринок-“шайбу”, що на вул. Мокрій, 1 у Солом’янському районі Києва, готують до знесення. На споруді, яку ще у серпні 2024 року намагався здати в оренду її власник, вже працюють будівельники, також віднедавна вона оточена зеленим парканом. Чотири роки тому її вже передавала під забудову Київрада, і тоді київська громадськість одностайно виступила на захист унікального критого ринку – причому цінність будівлі відмітили навіть за кордоном: тоді за збереження споруди висловилися у відкритому листі польські архітектори.

Джерело