Знайдено найкращу ковдру для сну, але вона підходить не всім

Вчені проаналізували 18 досліджень, присвячених використанню важких ковдр, і дійшли висновку, що таким чином можна поліпшити якість сну. Ковдри з додатковою масою створюють відчуття теплих обіймів під час сну. Згідно з дослідженням, цей додатковий фактор затишку має три ключові переваги: вони підвищують настрій, зменшують залежність від снодійних і покращують сон.

Група, яка проводила дослідження під керівництвом вчених з Університету Фліндерса та Університету Аделаїди в Австралії, стверджує, що наявні докази є досить переконливими для того, щоб фахівці в галузі охорони здоров’я офіційно рекомендували важкі ковдри, пише Science Alert.

“У працетерапії важкі ковдри стають дедалі поширенішим засобом допомоги серед людей різного віку, але наразі не існує клінічних рекомендацій щодо їхнього використання”, – сказала Сюзанна Доусон, ерготерапевт з Університету Фліндерса.

Дослідники зробили висновок, що важкі ковдри справді мали позитивний ефект, наприклад, на якість сну і на те, як швидко люди засинали. Однак автори підкреслили, що ці результати були отримані серед дорослих. Відповіді дітей та підлітків були неоднозначними. Деякі дослідження засвідчили, що важкі ковдри забезпечили обмежене поліпшення сну в дітей із такими станами, як СДУГ або розлад аутистичного спектра (РАС). Інші повідомили про поліпшення повсякденної діяльності дітей після використання важкої ковдри.

“Батьки часто повідомляли, що їхні діти здавалися більш розслабленими, менш тривожними і більш зосередженими під час повсякденної діяльності під час використання ковдр, що може мати довгостроковий вплив на їхнє загальне благополуччя”, – додала доктор Доусон.

Попередні дослідження вже вивчали користь обіймів та інших форм людського дотику, і, мабуть, те, як важкі ковдри відтворюють ці фізичні відчуття, приносить користь нашому організму. Проте необхідні подальші дослідження, щоб підтвердити плюси та мінуси важких ковдр для дітей. Крім того, коли важка ковдра використовується з дитиною з когнітивними труднощами, вона має бути такою, щоб дитині було легко зняти її самостійно.

Огляд був проведений з метою розробки клінічних рекомендацій щодо використання важких ковдр і початку формалізації деяких стандартів щодо конструкції цих ковдр (наприклад, за вагою і матеріалами). Хоча слід враховувати деякі обмеження, включаючи невелику кількість учасників деяких розглянутих досліджень, використання важких ковдр – відносно простий спосіб поліпшення сну, який може спробувати більшість людей.

“Сон – це основна потреба людини”, – пояснила Доусон. “Коли хтось не отримує достатньої кількості поживних речовин, це може призвести до численних проблем зі здоров’ям, а також підвищити ризик виникнення або погіршити хронічні захворювання, включно з хворобами серця, інсультом і проблемами з психічним здоров’ям”.

Джерело