Весна – час ремонтів, які часто супроводжуються необхідністю заміни електропроводки, автомату або перенесення лічильника в інше місце. Але у будь-якому разі обійтися без розпломбування не вийде, втім, з пломбами краще не мати справ. Адже це не тільки ризик отримати штраф, а й спровокувати аварію та залишитися без світла.
Про алгоритм дій у разі ремонту, який потребує перенесення або перепідключення лічильника, повідомили у компанії “ДТЕК Київські регіональні електромережі”. У таких випадках облікове обладнання передусім потрібно розпломбувати, а пломбу має знімати лише фахівець ДТЕК – так буде за законом, офіційно, безпечно і без ризику залишитися без світла. Пломба є гарантією цілісності лічильника та його коректного обслуговування енергокомпанією, тому споживачам її краще взагалі не чіпати. Щодо ситуацій, які вимагають розпломбування, їх декілька:
- коли замінюється електропроводка і потрібно перепідключити лічильник;
- коли замінюється автоматичний вимикач (автомат), що стоїть перед лічильником;
- коли потрібно перенесті в інше місце сам лічильник.
Коли ж ремонт завершено, важливо не забути опломбувати лічильник знову та засвідчити його справність. Звісно, це роблять фахівці ДТЕК Київські регіональні електромережі, які разом з клієнтом підписують акт про збереження пломби. У компанії зауважують, що на час відсутності пломби світло в помешканні також буде відсутнє. А замовити послугу з пломбування лічильника можна без дзвінків та візитів, для цього потрібно перейти за посиланням, обрати послугу та натиснути “замовити on-line”, а далі слідувати підказкам з подачі заявки.
Хто несе відповідальність за цілісність пломби на лічильнику
Нагадаємо, днями у ДТЕК Київські електромережі пояснили киянам, хто несе відповідальність за пломбу на лічильнику, і від чого залежить застосування штрафних санкцій . Перш за все, важливе місце його розташування: якщо він встановлений у квартирі або будинку, відповідальність за збереження приладів, зокрема, і пломб покладається на клієнта. Якщо ж лічильник електроенергії встановлено на сходовій клітці, це вже відповідальність власника будівлі або організації, що її обслуговує. А санкції, які можуть бути запроваджені до споживачів, залежать від місця розташування облікового приладу та обставин, за яких сталося порушення.
Також ми писали, що на Київщині фахівці ДТЕК встановлюють нові платформи для лелечих гнізд. Безпечне житло для птахів облаштовується на електричних опорах над дротами, аби уникнути ризика ураження лелек струмом та унеможливити аварійні відключення. Днями енергетики встановили три нові платформи у Броварському та Фастівському районах, загалом в цьому році на Київщині планують облаштувати 20 гнізд.