Золоті насоси: у київському метро виявили чергову схему розкрадання коштів

З підземних надр Київського метрополітену з’являються на світ все нові й нові схеми розкрадань і кримінальних проваджень. Тільки-но оголосили у розшук колишнього керівника підземки Брагінського, який вдало переховується від слідства, як на горизонті новий підозрюваний, підприємство якого виконувало капремонт водовідвідної установки Сирецько-Печерської лінії. Підрядник завищив вартість трьох мережевих насосів з електродвигуном, поклавши у кишеню “заощаджені” на недостовірних відомостях 1,3 млн грн.

Про ТОВ “Енергодарбудмеханізація” та його директора Кирила Кривця, що вже отримав підозру, повідомила “КиївВлада”. За даними видання, угода між КП “Київський метрополітен” часів керівництва Брагінського та ТОВ “Енергодарбудмеханізація” буда укладена в червні 2022 року. Прикметно, що договір, по якому підряднику перерахували  32,3 млн грн, ніде не “засвітився” – угода не була опублікована у системі електронних торгів Prozorro.

За ці гроші “Енергодарбудмеханізація” мала провести капітальний ремонт будівельної частини основної водовідвідної установки Сирецько-Печерської лінії метро, придбавши необхідні для цього матеріали, конструкції та обладнання. Вона і придбала, але не забула скористатися можливістю потягнути зайве.

“За інформацією слідчих, підрядник завищив вартість трьох мережевих насосів з електродвигуном. Станом на вересень-грудень 2023 року вартість цього обладнання становила 685,8 тис. грн за одну одиницю, тоді як у ТОВ “Енергодарбудмеханізація” вказали їхню вартість 1,1 млн грн за одиницю. Наслідком цього, за даними слідства, стало нанесення збитків “Київському метрополітену” на загальну суму 1,3 млн гривень, що було підтверджено результатами судово-економічної експертизи”, – повідомляє “КиївВлада”.

Тому у листопаді 2024 року директору товариства Кирилу Кривцю було повідомлено про підозру і обрано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 454,2 тис грн. Наразі він не може відлучатися за межі Києва та області без дозволу, має повідомляти про зміну місця роботи чи проживання і позбавлений закордонного паспорту – ці зобов’язання триватимуть поки до 6 лютого.

До речі, до цього часу у компанії “Енергодарбудмеханізація” все було надзвичайно добре, і державні та комунальні структури знають її як активного учасника тендерів – укладено 32 договори на загальну суму 138 млн грн. Найцінніше співробітництво – з Київським метрополітеном у вигляді двох договорів загальною вартість 91,9 млн грн, і це без “золотих насосів” на капремонті водовідвідної установки. А все через партнерські стосунки з Брагінським, адже, за даними “Bihus.Info”, Кривець працював з ним у “Нафтогазі”, а згодом вони разом займалися бізнесом. Тож, не дивно, що це був улюблений підрядник ексдиректора Київського метрополітена, щоправда, не такий спритний, як він – вчасно зникнути не встиг.

 У вогонь і в воду: які позаштатні ситуації ставались у метро Києва восени 2024-го

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у КП “Київський метрополітен” нарешті помітили струмок води, що зтікає лотком для води на станції “Деміївська”. З початку жовтня, коли пасажири вперше помітили воду на коліях, ми двічі перевіряли, що відбувається на станції. Відтоді потічок лише збільшився. Втім, у метро закликають не перейматися цим – кажуть, що ситуація є нормальною, і ґрунтові води відводяться у автоматичному режимі.

Також ми розповідали, що у неділю, 10 листопада 2024 року, у київському метро сталася пожежа. На щастя, обійшлося без постраждалих: пасажири потягу, в якому сталося задимлення, навіть встигли дістатися з правого берега на лівий. Хоча, за свідченням очевидців, підозрілий та неприємний запах кияни відчули ще на станції “Видубичі”.

Джерело