У Києві Подільська окружна прокуратура подала позов до Господарського суду щодо нескінченного будівництва Подільського шляхопроводу, яке вимагає від бюджету таких самих нескінченних видатків. Мова йде про визнання недійсним договору генпідряду між КП “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва” та приватним товариством, що будує міст з 2017 року, але він й досі не готовий остаточно. Втім, за 6 років вартість робіт зросла вдвічі – з 4,3 до 8,7 млрд грн.
Про подання позову до суду повідомила пресслужба Київської міської прокуратури. У відомстві зазначають, що під час виконання представницьких повноважень прокуратура встановила порушення інтересів держави під час проведення будівництва Подільського мостового переходу. Первісна вартість, згідно з договором генпідряду, укладеним у 2017 році, становила понад 4,3 млрд грн. Проте впродовж наступних 6 років неодноразово укладались додаткові угоди, що збільшували як строки виконання робіт, так і їхню вартість. Внаслідок цього станом на грудень 2024 року за договором сплачено понад 8,7 млрд грн, а Подільський міст і досі не готовий остаточно.
“Крім того, Антимонопольним комітетом України встановлено, що двое учасників тендеру на проведення будівництва (зокрема і переможець) ще у 2017 році узгоджували свої дії. Так, учасники тендеру користувались однією IP-адресою та одним пристроєм, комунікували між собою, залучали одну й ту саму уповноважену особу. Таким чином Антимонопольний комітет України дійшов висновку, що товариства, які брали участь у тендері, мають спільні інтереси та взаємозв’язки. Ці товариства протягом 2022-2023 років намагались оскаржити рішення АКМУ в судах, однак суди всіх інстанцій відмовили у задоволенні цих вимог”, – повідомляють у прокуратурі.
Тож, аби закінчення робіт з добудови шляхопроводу ще раз не збільшило вдвічі суму видатків, прокуратура вимагає визнати недійсним договір генпідряду на його будівництво. Після подання позову від неї Господарський суд Києва відкрив провадження у справі.
Корупційні скандали навколо будівництва Подільського моста: неадекватні витрати на техніку та завищені обсяги робіт
Як повідомляв Інформатор, ще на початку 2023 року прокуратура Києва завершила досудове розслідування першого епізоду справи щодо розкрадання грошей – мова йшла про 36 млн грн. Серед підозрюваних було троє посадовців – перший заступник керівника КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд Києва”, який виступив замовником робіт, та керівники генпідрядної та підрядної організацій.
Генпідрядник залучив підрядні організації для нібито надання послуг з використання найманого нестандартного обладнання з операторами (машиністами та допоміжним персоналом), включаючи переміщення важких вантажів та інші допоміжні послуги. Надалі на підставі підписаних актів здачі-приймання виконаних робіт на рахунки підрядників з бюджету були перераховані кошти. При цьому посадові особи цих підприємств завищили обсяги виконаних робіт.
Також ми писали, що у травні 2024 року слідство встановило, що витрати на оренду техніки, яку використовували в роботі, були завищені на 24 млн грн. Керівнику генпідрядної компанії повідомили про підозру, йому загрожує до 12 років за ґратами.