Як розпочати ремонт квартири: покрокове планування

Слово «ремонт» часто асоціюється з виснажливим процесом. Особливо, якщо виконувати його власноруч. Проте, співпрацюючи зі студією дизайну інтер’єру, ви уникнете неприємних несподіванок. Усе завдяки грамотній організації етапів – від планування до декорування.

Рекомендації щодо підготовки до ремонту

Коли над вашим простором почне працювати дизайнер, зміни не змусять себе чекати. Ретельне планування – запорука успіху. Першим кроком до оновлення стане створення повноцінного дизайн-проєкту. Саме він є основою для подальших закупівель матеріалів.

Хочете зекономити? Поцікавтесь у підрядника, чи має він прямі домовленості з постачальниками. У такому випадку варто розглянути ремонт під ключ. Вам не доведеться займатись закупівлями самостійно. До того ж ви заощадите на матеріалах та виконанні робіт.

Підготовка також охоплює формування бюджету і встановлення часових рамок. Чітка послідовність – запорука ефективного та безперебійного ремонту.

Основні етапи робіт

Черговість ремонтних робіт у квартирі «з нуля»:

  1. Демонтаж. Спершу необхідно повністю позбутися старих оздоблень. Зняти шпалери, зішкребти фарбу. Демонтувати плитку, підлогові покриття тощо.
  2. Заміна вікон. Після демонтажу старих конструкцій встановлюються нові склопакети. Щоб уникнути пошкоджень під час робіт, їх слід захистити. Наприклад, щільною поліетиленовою плівкою.
  3. Тинькувальні роботи. Цей етап передбачає складну підготовку. Наноситься розмітка, встановлюються напрямні (маяки), обробляються поверхні ґрунтовкою. Лише після цього можна переходити до тинькування стін та відкосів.
  4. Електрика та інженерія. Монтаж або заміна систем опалення. Прокладання електропроводки, підключення інтернету, ТБ, телефонної лінії. Встановлення охоронної сигналізації. Оптимально мати продуману схему електропостачання, розміщення розеток і вимикачів.
  5. Підготовка підлоги. На цьому етапі проводять стяжку або встановлюють систему теплої підлоги, вирівнюють поверхню.
  6. Монтаж міжкімнатних дверей. Їх встановлення краще планувати після підготовки підлоги. Але до завершення всіх оздоблювальних робіт. Це потрібно, щоб уникнути пошкоджень та неточностей у монтажі.
  7. Фінішне оздоблення. Залежно від задуму, спочатку можуть фарбувати стелю чи клеїти шпалери. Або навпаки – встановлювати підвісні стелі після оздоблення стін. Усе залежить від обраного варіанту обробки.
  8. Завершальні елементи. На фінальному етапі монтуються декоративні та функціональні дрібниці. Лиштви, плінтуси, розетки, вимикачі, змішувачі у ванній кімнаті та на кухні, інші аксесуари.

Ремонт під ключ на професійному рівні виконує студія Soprano. Розробка дизайну, 3D-візуалізація, вибір матеріалів. Гарантується авторський нагляд. Перевагами роботи зі спеціалістами є чіткі строки виконання кожного з етапів та беззаперечна якість.