Сирійські повстанці зайшли в Алеппо – росіяни тікають

Сирійські повстанці увірвалися в Алеппо – найбільше місто Сирії, яке розташоване на північному заході. Вони захопили понад 50 приміських поселень та продовжують наступ на стратегічно важливі об’єкти, просуваючись вглиб Алеппо. Адміністрація Асада та російського контингенту тікають з регіону.

Про це пише Associated Press. Видання наголошує, що це стало першим серйозним наступом опозиційних сил на Алеппо з 2016 року, коли їх витіснили з міста війська диктатора Башара Асада за підтримки Росії, Ірану та союзних угруповань.

Повідомляється, що сирійські повстанці підірвали два заміновані автомобілі на західних околицях міста та вступили в бій з урядовими військами. За словами очевидців, обстріли змусили жителів залишити райони на заході Алеппо.

Сирійський центр з прав людини підтвердила підрив двох автомобілів 29 листопада. Один із командирів повстанців у своєму зверненні через соціальні мережі закликав мешканців Алеппо співпрацювати з наступальними силами.

Повітряні сили Росії та режиму Асада у відповідь почали завдавати авіаударів по містах, які контролюють сили опозиції. Зокрема, йдеться про населені пункти Ідліб, Дана та Сармада.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/146802

Повстання у Сирії

Сирійські збройні угруповання розпочали масштабний наступ на урядові сили Башара Асада у західній частині провінції Алеппо 27 листопада. Це перша велика операція у регіоні за останні чотири роки. Атаку очолює угруповання “Хайят Тахрір аш-Шам”, яке контролює більшу частину північно-західної Сирії та керується бійцями колишнього сирійського відділення Аль-Каїди.

CNN з посиланням на джерело писало, що повстанці планували обмежену операцію проти військ Асада після того, як урядові війська завдали удару по Ідлібу, в результаті якого, як стверджувалося, загинули понад 30 мирних жителів. Бойовики розширили операцію після того, як сили Асада залишили населені пункти навколо Алеппо.

Алеппо стало центром боїв між урядовими військами та опозицією з початку громадянської війни в Сирії у 2011 році. Згодом у конфлікт втрутилися Росія й Іран, підтримуючи режим Асада, а також Туреччина, що підтримала опозиційні угруповання в Ідлібі. У 2020 році за участю Росії й Туреччини було укладено угоду про припинення вогню.

До слова, режим Башара Асада відомий репресіями, корупцією та контролем через поліцейську державу, що застосовує насильство проти опозиції. Громадянська війна, що триває з 2011 року, призвела до масових порушень прав людини, включно із застосуванням хімічної зброї. Більшість населення Сирії живе за межею бідності через економічну кризу, посилену санкціями та корупцією. Протести тривають навіть у зонах, контрольованих режимом, через невдоволення високими цінами та безробіттям. Попри це, Асад утримує владу завдяки підтримці Росії та Ірану.

Джерело