Україна програє війну, якщо все залишиться як є – Кулеба

Ексміністр закордонних справ Дмитро Кулеба зробив невтішну заяву про війну в Україні. На його думку, ситуація на фронті наразі складна. Також він розкритикував західних експертів за питання щодо умов, які Україна готова прийняти на майбутніх переговорах з російським правителем Путіним. 

Дмитро Кулеба вважає, що в Україні немає відповідних засобів та інструментів для того, щоб змінити хід війни. Про це він повідомив виданню Financial Times. За його словами, якщо так відбуватиметься надалі, Україна програє війну. Однак він дещо заспокоїв, нагадавши, що на початку повномасштабного вторгнення Росії ситуація на полі бою виглядала набагато гіршою.

“Чи є у нас сьогодні засоби та інструменти, щоб змінити хід подій? Ні, немає. І якщо так буде продовжуватися, ми програємо війну”, – заявив Кулеба

Також ексміністра МЗС дратує, коли американські та європейські експерти ставлять йому питання щодо кроків та умов, які готовий прийняти Київ, щоб зупинити війну. Він додав, що спочатку треба знайти відповідь на питання, що готовий прийняти Путін. Адже, за його словами, саме “з цього місця починається війна” та мета Путіна чітка – знищити українську державу будь-яким способом.    

“Я ненавиджу у своїх розмовах з європейськими та американськими експертами, а слово “ненавиджу” я зазвичай не використовую, це те, що всі запитують, що готова робити Україна, що вона готова прийняти. Я відповідаю, що спочатку знайдіть відповідь на питання, що готовий прийняти Путін”, – повідомив Кулеба. 

За словами Кулеби, Україні пощастило, що під час початку повномасштабної війни президентом США був саме Джо Байден. Ексміністр повідомив, що якби на чолі Білого дому був інший президент, то ситуація навколо України склалась би набагато гірше. Проте Кулеба уточнив, що погляди Байдена сформовані логікою холодної війни. У виданні також зазначили про зосередження Байдена на небезпеці ядерної війни. Саме на цьому страху грає російський правитель Путін. Тому адміністрація Байдена повільно постачала наступальну зброю для України. 

“Ми, українці, маємо за щастя, що у 2022 році президентом США був Джо Байден, адже якби це був хтось інший, нам би було значно гірше. Джо Байден в своєму серці має місце для України. Але його розум сформувався за логікою холодної війни… З ним не можна говорити про членство України в НАТО. Не можна згадувати про ядерну зброю. Адже саме ці речі його провокують”, – повідомив ексміністр. 

Американське видання CNN нещодавно повідомило, що російські війська активізували наступальні дії поблизу Покровська на Донеччині. Окупанти використовують безперервні штурми та чисельну перевагу. Українські Сили оборони зіштовхуються з гострим браком живої сили, покладаючись на дрони, щоб утримати ворога на підступах. При цьому оборонці попереджають: ситуація стає критичною, і кожен день може стати переломним. 

Ситуація на запеклих ділянках фронту

Російські окупанти продовжують активний наступ у Донецькій області. Ворог просувається вперед поблизу Курахового. Також росіяни просуваються у шести населених пунктах на Покровському напрямку. У DeepState повідомили, що ЗС РФ мають успіхи зокрема у Великій Новоселівці, Розливі, Зорі, Жовтому, Чумацькому та Берестках.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 29 листопада розпорядився підтягнути резерви для Сил оборони на Курахівському та Покровському напрямках. Зокрема, воїни отримають додаткові боєприпаси, озброєння та військову техніку. Водночас повідомляється, що російські окупанти вже просунулися в центр Курахового.

За даними Генштабу ЗСУ, протягом доби, 28 листопада, на фронті відбулося 207 бойових зіткнень з ворогом. На Покровському напрямку наші захисники відбивали 61 ворожу атаку, ще 43 – на Курахівському напрямку. На Куп’янському напрямку ЗСУ відбили 25 атак, на Харківському напрямку – 12. Ще шість разів росіяни штурмували на Лиманському напрямку.

В Інституті вивчення війни (ISW) заявили, що війна в Україні не зайшла в глухий кут, як це було зазначено раніше. Про це свідчить активний наступ росіян на Донбасі, який останнім часом значно змінив лінію фронту. В ISW назвали три сценарії, за якими окупанти можуть діяти далі. Вони відрізняються за напрямками ударів, але загалом спрямовані витіснити ЗСУ з Курахового, а згодом Покровська. 

Джерело