У демілітаризованій зоні між Південною та Північною Кореєю відкрилася кав’ярня популярної мережі Starbucks. Розташований заклад біля оглядового майданчика, який користується популярністю серед туристів. На відкриття кафе завітали сотні людей.
Про це пише видання Reuters. Зазначається, що оглядовий майданчик, на якому відтепер працює кав’ярня американської мережі, розташований біля міста Кімпхо, за 50 км від Сеула. Щодня його відвідують туристи, які хочуть побачити життя сіл КНДР. Роздивитись все детально їм допомагають телескопи.
“На останньому рубежі холодної війни у світі тепер є кафе Starbucks у Південній Кореї, де клієнти можуть заглянути через сильно воєнізований кордон до Північної Кореї, потягуючи при цьому лате”, – йдеться у повідомленні.
У виданні відмітили, що по дорозі до Starbucks відвідувачі мають пройти через військовий контрольно-пропускний пункт. Але їх це не лякає. Адже поласувати смачною кавою та подивитись на мальовничі краєвиди в історичному контексті можна лише тут.
“Це місце може стати символом безпеки, миру і туристичною точкою, яка приваблюватиме увагу всього світу”, – сказав мер села Кімпхо Кім Бен Су.
Варто зазначити, що наразі у Південній Кореї налічується 1980 закладів Starbucks.
Загострення ситуації між КНДР та Південною Кореєю
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин ще на початку 2024 року закликав уряд змінити конституцію та визнати Південну Корею “головним ворогом”. Він також сказав, що не буде уникати війни, якщо це знадобиться. Кім Чен Ин також звинуватив Сеул у прагненні до краху режиму та об’єднання шляхом поглинання.
Натомість президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив, що готовий розпочати політичну та економічну співпрацю з Північною Кореєю. Але це відбудеться у тому випадку, якщо КНДР зробить крок до денуклеаризації – зменшення або знищення ядерної зброї.
Але на початку жовтня у відносинах країн сталось загострення, а все через проліт південнокорейських безпілотників над столицею КНДР. Диктатор Кім Чен Ин віддав наказ привести у повну бойову готовність артилерійські підрозділи у районі демілітаризованої зони. Також Північна Корея знищила частини доріг Кьонгуй і Донхе, які зʼєднують країну з Південною Кореєю.