П’ятиденна пошукова операція на озері Редькине в Оболонському районі Києва завершилася трагічно: водолази підняли тіло 23-річного чоловіка. Подібна трагедія кількома місяцями раніше сталася на Київському морі. Чоловік зник під водою ввечері 20 червня і весь цей час перебував на дні. Роботи з пошуку значно ускладнювалися через сильну замуленість дна та практично нульову видимість під водою.
Тіло загиблого було виявлене 24 червня о 14:53 — на відстані близько 70 метрів від берега та на глибині приблизно 10 метрів. До операції залучали водолазів від підрозділу піротехнічних робіт з підводного й гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення. Фахівці знайшли та підняли тіло за допомогою водолазно-рятувального спорядження.
“На відстані 70 метрів від берега та на глибині 10 метрів водолази відділення групи піротехнічних робіт, підводного та гуманітарного розмінування АРЗ СП знайшли і вилучили з води тіло загиблого”, – повідомили у ДСНС України у Києві.
Наразі з рідними та близькими загиблого працюють психологи. Обставини і причини трагедії встановлюють правоохоронні органи. Пошукова операція тривала п’ять повних діб — з 20 по 24 червня.
Зазначимо, що мати й сестра загиблого залишили повідомлення з подякою під дописом ДСНС у Facebook. Рідні висловили вдячність рятувальникам за те, що ті робили все можливе, аби вести пошуки у темряві, холоді та на великій глибині.
Чому озеро Редькине називають Міністерським
Озеро Редькине, відоме також як Міністерське або просто Міністерка, — антропогенна водойма на півночі Оболоні площею близько 0,45 км². Воно утворилося внаслідок заповнення водою кар’єру гідронамиву й має витягнуту з півночі на південь форму. Середня глибина водойми — 8–9 метрів, максимальна — до 14 метрів.
У 1960-х роках поруч з озером збудували урядовий санаторій, через що водойма й отримала другу назву — Міністерське. Після розпаду СРСР санаторій та прилеглі землі відійшли до Державного управління справами Президента. Тривалий час значна частина берега з пляжем була відгороджена бетонним парканом, який у 2014 році знесли активісти. Пошукові роботи тут суттєво ускладнюються через сильну замуленість дна і нульову видимість, через що водолазам доводиться працювати фактично «вслепу».
Трагедії на київських водоймах — не поодинокі випадки
З початком літнього сезону у столиці почастішали нещасні випадки на воді. Зокрема наприкінці травня в районі Гідропарку на Дніпровському правому березі під час купання потонули двоє молодих чоловіків. Також рибалки на Київському водосховищі нерідко стають жертвами нехтування правилами безпеки: минулого року під час шторму загинув один із двох чоловіків, які вийшли на воду попри штормове попередження.
Особливо вразливі діти — відкриті водойми без нагляду дорослих стають місцем трагедії навіть у символічні дати. У Києві хлопчик потонув у озері в День захисту дітей: тіло дитини знайшли на глибині близько трьох метрів за восьми метрів від берега. Рятувальники вкотре нагадують: купання у несанкціонованих місцях і без нагляду дорослих небезпечне для життя.
