Плани Київради на сесію: забудова Літературного сквера, Екопарку Осокорки та паркінг у Ярославовім граді

21 листопада Київрада збереться на сесійне засідання, в порядку денному якого буде ціла низка резонансних, навіть скандальних, питань. Серед них – побудова підземного паркінгу та вже ставшого мемом ще одного “мосту Кличка” просто на Старокиївській горі, у охоронюваній зоні. А також продовження оренди землі забудовникам на Осокорках, де під забудову можуть піти унікальні ландшафти озера Небреж і його околиць.

Побудова підземного паркінгу у Ярославовім граді

Передовсім, депутати міської ради планують голосувати за будівництво підземного паркінгу на 320 авто на Старокиївській горі під Пейзажною алеєю. Інформатор вже розповідав про скандальні плани: це та сама територія на Старокиївській горі, що охороняється UNESCO, просто під Пейзажною алеєю та неподалік від каменя з написом “Откуда єсть пошла Руська земля”, про яку ми написали першими.

У детальному плані території зазначається максимально дозволена висотність майбутньої забудови. Згідно з документом, на місці існуючої будівлі, яку планують реконструювати, дозволено будівництво не вище 25 м (тобто приблизно 8-поверховий будинок), а на місці, де планується паркінг – не вище 9 метрів (це приблизно 3-поверхова будівля). Територія має площу 2,37 га та розташована в максимально історичній місцевості – це квартал, обмежений Вознесенським узвозом, Киянівським провулком, вулицею Дегтярною, горою Дитинкою, Пейзажною алеєю, вулицею Великою Житомирською та Львівською площею.

Знищення заповідних озер Осокорків

Також Київрада планує розглянути проєкт, що може загрожувати забудовою Екопарку Осокорки. Йдеться про продовження оренди землі для компанії “Контактбудсервіс”. На думку активістів ініціативи “Голка”, це рішення лобіюють забудовники, пов’язані з “Столиця Груп” відомої столичної бізнес-вумен Влади Молчанової. Формальним приводом для початку забудови є допомога інвесторам забудовника “Аркада”.

“Ці землі – унікальна природна зона на лівобережжі Києва. Тут розташовані ліси, заплави Дніпра, рідкісна флора і фауна. Екопарк виконує екологічну, рекреаційну та оборонну функції. Крім того, він зменшує негативний вплив таких об’єктів, як Бортницька станція аерації та сміттєпереробний завод”, – стверджують у “Голці”.

Забудова Літературного скверу у середмісті

Зрештою, 21 листопада депутати Київради вирішуватимуть долю Літературного скверу, до перейменування – скверу ім. Чкалова. Йдеться не про забудову самої зеленої зони, а прилеглої до неї території, яку місцеві мешканці вважають частиною скверу.

Тут хочуть звести багатофункціональний комплекс, і судові баталії за цю ділянку тривають з 2016 року, коли тут почалися будівельні роботи. Аби запобігти цьому поетеса та Почесна громадянка Києва Ліна Костенко звернулася до міського голови столиці з проханням зберегти від забудови Літературний сквер.

Київ планує розпродати надлишки комунального майна і витратити на улюблені медіа Кличка чверть мільярда

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що місто Київ планує витратити на підтримку медіа, що працюють на кошти столиці, майже чверть мільярда гривень. Таку суму прописали в проєкті бюджету на 2025 рік, що днями був поданий на розгляд Київради. І це на 25 млн більше, ніж виділяла Київрада рік тому.

Також ми розповідали, що Київ планує великий розпродаж комунального майна. Йдеться про нежитлові приміщення на перших поверхах будинків, закинуті склади та виробничі приміщення, цілі комплекси будівель. “Фішка” – в їхньому розташуванні: від Бесарабської площі до вул. Антоновича, в історичних 120-річних будинках на Подолі, поряд з аеропортом “Київ”, інших максимально “цікавих” локаціях. Загалом у переліку 92 об’єкти.

Джерело