Посольство США у Києві планує відновити нормальну роботу у четвер, 21 листопада. Про це на брифінгу 20 листопада заявив представник Державного департаменту США Метью Міллер. Він окремо наголосив, що жоден працівник посольства США в Києві не виїжджав з України.
Заяву Міллера процитував в Х журналіст “Голоса Америки” Остап Яриш. Посадовець каже, що посольство США в Києві, яке 20 листопада призупинило роботу через повідомлення про можливу загрозу обстрілу з боку Росії, в четвер має відновити звичний режим діяльності.
The U.S. Embassy in Kyiv plans to resume normal operations tomorrow, according to @StateDeptSpox Matthew Miller.
— Ostap Yarysh (@OstapYarysh) November 20, 2024
Міллер відмовився уточнювати подробиці загрози, у зв’язку з якою посольство в Києві призупиняло роботу, “але йдеться про те, за чим ми пильно стежимо”, й Державний департамент “вкрай серйозно ставиться до питань безпеки свого персоналу”. Він додав, що “Україна за останні дні зазнала вкрай масштабних ударів з повітря”.
“Ми розраховуємо, що відновимо звичайну роботу (посольства) завтра”, – повідомив речник.
Загроза ракетної атаки 20 листопада: паніка серед дипломатів та російське ІПСО
Посольство США в Україні попередило, що Росія може завдати сильного удару у середу, 20 листопада. Американське відомство казало, що отримало конкретні дані щодо цього. У посольстві США в Києві заявили, що не працюватимуть у середу через “серйозний ризик” масованого обстрілу України. Згодом про аналогічні рішення заявили ще мінімум три посольства – Італії, Іспанії та Греції.
У МЗС України з подивом поставилися до підвищеної тривожності серед іноземних дипломатів саме цього дня. Речник МЗС Георгій Тихий заявив, що міністерство перебуває у постійному контакті з партнерами для координації дій і оцінки потенційних загроз. Тихий наголосив, що сьогодні, 20 листопада, загроза російських обстрілів так само актуальна, як і в попередні тисячу днів. У РНБО своєю чергою наголосили, що Росія вже підготувала авіацію та кораблі, й також накопичила ракети.
Згодом в ГУР МО Украіни наголосили, що “лякалки” про обстріл росіянами у визначений час – це ІПСО ворога. Розвідники підкреслили, що соціальні мережі 20 листопада заполонили фейкові повідомлення про можливий масований ракетний обстріл. У Головному управлінні розвідки закликають довіряти лише офіційним джерелам і залишатися пильними.