Укренерго 22 листопада повідомляє про знеструмлення та графіки відключення світла

У дев’яти областях через негоду знеструмлені 325 населених пунктів. З 06:00 до 22:00 у всіх регіонах діють заходи обмеження споживання. Коли світло з’являється за графіком, будь ласка, не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно. Про це 22 листопада повідомили в Укренерго.

Через складні погодні умови — дощ, мокрий сніг, ожеледь та сильні пориви вітру знеструмлені 325 населених пунктів у Дніпропетровській, Кіровоградській, Харківській, Сумській, Полтавській, Чернігівській, Донецькій, Черкаській і Херсонській областях.

“22 листопада станом на 05:00 рівень споживання електроенергії був таким же, як і попереднього дня. 21 листопада добовий максимум споживання був зафіксований вранці. Він був на 4,5% нижчим, ніж максимум попередньої доби — 20 листопада. Це пояснюється більшим обсягом застосування заходів обмеження. Енергосистема продовжує відновлюватись вже після десяти масованих атак окупантів, у ній зберігається значний дефіцит потужності. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. Для збалансування енергосистеми — у період з 06:00 до 22:00 в усіх регіонах діють графіки погодинних відключень”, – розповіли в Укренерго. 

Ситуація в енергосистемі змінюється, а відповідно — можливі й зміни в застосуванні заходів обмеження. Актуальний графік застосування відключень у вашому регіоні дізнавайтесь на сайті чи офіційних сторінках оператора системи розподілу (обленерго). Імпорт відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 7 408 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 817 МВт.

Необхідність продовження місій МАГАТЕ на всіх критичних для атомної енергетики підстанціях

Міністр енергетики Герман Галущенко обговорив у Відні з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаелем Гроссі необхідність продовження місій Агентства на всіх підстанціях, від яких залежить безпечна робота українських АЕС. Міністр повідомив гендиректора МАГАТЕ про наслідки нещодавньої масштабної атаки Росії, ціллю якої, зокрема, були підстанції, які є критично важливими для видачі потужності атомними блоками.

«Попри раніше проведені місії МАГАТЕ і фіксацію експертами важливості функціонування підстанцій як гарантії ядерної і радіаційної безпеки атомних станцій в Україні, атаки лише посилюються. Ми повинні продовжувати моніторинг, щоб задокументувати наслідки цієї атаки і задля того, щоб уникнути таких атак у майбутньому», – зазначив Галущенко.

Зі свого боку генеральний директор МАГАТЕ запевнив, що Агентство готове найближчим часом організувати відповідні місії. Міністр енергетики також обговорив з Гроссі ситуацію на окупованій Запорізькій АЕС, яка 21 листопада знову опинилася на межі блекауту через ворожий обстріл. Галущенко наголосив на необхідності негайного виконання резолюції МАГАТЕ про повернення Україні контролю над станцією.

Джерело