Російська сторона продовжує спроби психологічного тиску на українське суспільство. У месенджерах та соціальних мережах від імені Головного управління розвідки (ГУР) поширюється інформація про загрозу “особливо масованого” ракетно-бомбового удару по українських містах з зазначенням конкретного часу, коли це нібито має відбутися – 14:30. Ця інформація є фейковою.
До того ж, повідомлення містять типові для російських інформаційно-психологічних операцій граматичні помилки, зазначають у ГУР. Офіційні особи закликають громадян довіряти лише перевіреним джерелам інформації – офіційним каналам та речникам Міністерства оборони України.
“Не ігноруйте сигнали повітряної тривоги. У разі небезпеки негайно прямуйте до укриттів, але не піддавайтеся паніці”, – наголошують у відомстві.
МЗС прокоментувало діяльність посольств
Речник МЗС України Георгій Тихий підтвердив, що деякі іноземні посольства в Україні, зокрема США та Іспанії, тимчасово переходять на дистанційний режим роботи через безпекові загрози. До того ж, посольство Казахстану в Україні також рекомендувало громадянам Казахстану розглянути можливість залишити території, наближені до місць активних бойових дій. Нагадаємо, що такі заклики час від час звучать від різних країн до своїх громадян, які перебувають в країні, де йде війна.
МЗС України перебуває у постійному контакті з партнерами для координації дій і оцінки потенційних загроз. Георгій Тихий попередив, що сьогодні, 20 листопада, загроза російських обстрілів так само актуальна, як і в попередні тисячу днів.
“Вважаємо, що для партнерів було би правильним реагувати у 1001-й день так само, як і в попередні тисячу днів, без будь-якого додаткового інформаційного нагнітання. Просимо всіх громадян України зберігати пильність, не нехтувати сигналами повітряної тривоги та слідувати до укриття в разі небезпеки – як і щоразу при загрозі російського ракетного обстрілу”, – зазначили у МЗС України.
Контекст: 1001 день війни
В Україні триває 1001-й день з початку повномасштабного вторгнення Росії. Загрози ракетних обстрілів залишаються частиною повсякденного життя українців.
Українців просять не нехтувати сигналами тривоги, залишатися стійкими та не піддаватися впливу фейкових повідомлень, якими ворог намагається посіяти паніку. Інформаційна стійкість є не менш важливою, ніж фізична безпека.
Нагадаємо, що посольство США в Україні попередило, що Росія може завдати сильного удару у середу, 20 листопада. Американське відомство каже, що отримало конкретні дані щодо цього. У РНБО наголосили, що Росія вже підготувала авіацію та кораблі, й також накопичила ракети.