Тривожні новини з-поза північних боліт провокують в киян грішні думки. Реалізує тиран-загарбник свій апокаліптичний сценарій чи ні – а час слід проводити з користю. Порох тримати сухим, спіднє – чистеньким (“аби перед патологоанатомом не було встидно”), а геолокацію на горі Щекавиця завжди увімкненою у смартфоні, аби встигнути на останню оргію*. Її, нагадаємо, жартома оголосили у Києві ще зо два роки тому, на початках “повномасштабки”. Що за шоу пропонують киянам на Щекавиці, коли туди збиратися, як бути мешканцям лівобережжя під час тривоги і, головне, – як провести час весело і з користю, – довідався Інформатор.
Від “я тільки подивитись” до “все включено”
Отже, ілюзорна Ганнуся вже підготувалася проливати ароматичні мастила, а паблік “Оргія на Щекавиці” вже опублікував пост-запрошення на найвидовищніше київське шоу усіх часів. Аби підігріти цікавість і мати комерційний зиск (та й донати на ЗСУ ніхто не скасовував!), продаж квитків узгодили через “Контрамарку”. Звісно, жартома. Як і оголошення про квитки через ДІЮ, у розділі “єОргія”. До речі, цікава ідея для Мінцифри та Федорова особисто. А от дата поки відкрита: у мудрій книзі писано, що, мовляв, “не ваша справа знати часи і строки”.
“Ви побачите бамбіческу виставу, де буде і комедія, і драма, і навіть бойовик! Отримаєте можливість об’єднатися з друзями як ніколи раніше. Емоції гарантовані”, – закликає паблік “Оргія на Щекавиці”.
З варіантів, починаючи з найпростішого, такі:
- FAN 2 – “я тільки подивитись”;
- FAN 1 – “подивитись + познімати”;
- GOLDEN FAN – “унікальний слем”;
- VIP – “все включено”.
Задумка із фан-зонами чудова, але продумано, звісно, не все. Чи буде онлайн-трансляція скоромних розваг, і де потім скачати відео у записі? (це якщо, звісно, кияни захочуть передати у Вічність якийсь ще меседж, окрім роз’ятреної насолоди зіпсутих хтивих створінь). А чи діятимуть промокоди? І де знижка у залежності від кількості залучених до оргії? Але кияни вже питають у коментарях, чи будуть діяти абонементи – і це чудова новина, бо повертає від бурхливих емоцій до раціонального світосприйняття.
“Пабліки розриває ядерка і ракетний удар. Посольства істерять та евакуюються. Тривоги, балістика і шахеди. “На правому березі є Щекавиця, а на лівому що?” – питає подруга в стрічці. “Їду в Київ, скинь координати нормального сексшопа”, – питає друга. “Наташ, скажи статистику по запитам послуг естетичної гінекології”, – питає третя на фоні чергової сирени. От все, що треба знати про стресостійкість і лібідо”, – пише у Facebook киянка Наталія Лелюх.
Лівобережний сепаратизм
Тим часом, на лівобережжі прокидається побутовий сепаратизм. Під постом відомої у столиці медійниці, керівниці комунікацій Центру економічного відновлення Надії Потоцької обговорюють, де б влаштувати Щекавицю по той бік Дніпра, бо поки повітряна тривога, доїхати до автентичної локації лівобережці просто не встигнуть (хіба що тулитися одне до одного на підземних станціях метро “зеленої” гілки, але ідея хибна й загалом порочна).
“У правого берега є Шекавиця. А у нас що? Там же знову всі мости стануть і ми у заторі навіть на кінець світу спізнимось. Треба завчасно вигадувати елітне місце для ядерки. Що це на лівому березі Києва?” – задає тон Потоцька, іронізуючи, що після Бортничів, а ще смогу від автівок ядерка здасться лівобережцям легкою прогулянкою.
Виявилось, на лівому березі енергетичних локацій, придатних до грішних розваг, не менше (навіть значно більше), ніж у “справжньому” Києві. З варіантів: набережна на Русанівці, бо красива; кар’єр на Осокорках (локація не айс – люди заблукають, та й вид на забудову Stolitsa Group Влади Молчанової демотивує); пляж на Славутичі – там клює короп і це збуджує, але локація далека й не романтична); озеро Тельбін (“можна прямо в ньому”, – кпинять кияни).
З найцікавіших локацій: парк “Муромець” (бо зручно: між правим та лівим берегом, тож можна зійтись посередині, а ще є каяки для любителів екстриму, і лазні на будь-який смак); Дарницька площа (більш утилітарне місце для спекотних розваг, ніж McDonalds, годі й придумати); зрештою, Бортничі (але всім ясно, що будуть спецефекти); та парк Перемога (яскравий мінус: мало громадських вбиралень).
“Пропоную Лісову – там завжди Щекавиця!” – встрягає у дискусію місцевий житель Віктор Дяченко. – “Ну, після тривоги усі лінії метро з лівого берегу – трохи щекавиця”, – іронізує Надія Потоцька.
Резюмуємо. Феномен Щекавиці вже є не лише суто київським мемом, а загальнонаціональною вірусною принадою. І воно дійсно “чіпляє”. Бо навіть у найтемніші травмуючі часи є промінчик, що єднає і не дає загинути. А ще, бо це – про життя, яке перемагає. Ну й трошки про гріховну насолоду, куди ж без неї. І бо завжди краще оргія без ядерки, аніж ядерка без оргії. Та й у кіні виживають зазвичай коханці. Відтак – кохаймося, бо ми того варті!
*Дисклеймер. Редакція Інформатора наполягає на необхідності збереження доброго гумору навіть у найтяжчі часи, і, попри враження, що можуть скластися в читача, жодним чином не заохочує аморальну поведінку.
Тролінг, життєлюбність, інформатака: чим насправді є “оргія на Щекавиці”
Нагадаємо, Інформатор вже писав про те, як мем про “оргію на Щекавиці” впливає на українців. Психологи дали чимало пояснень популярності жарту – “працює” і життєлюбність киян, та й жага нанести інформаційний удар по ворогу. Як і вся війна, феномен Щекавиці не мине безслідно для українського менталітету.
Також ми розповідали про курйозний випадок із заступником Віталія Кличка, Петром Оленичем, якому “пощастило” заснути у президії Київради просто під час виступу шефа. Поки Кличко “штовхав” палку промову про незламний спротив і складний розвиток Києва у воєнні часи, той солодко дрімав, поклавши голову на руки – причому колеги будити його не стали, що дало ще більше приводів для жартів про “незламний хропак” та “важку ніч” Оленича.