У Києві голова міжрайонної МСЕК допомогла втекти за кордон ухилянту: що їй загрожує

У Києві очільниця міжрайонної МСЕК допомагала чоловікам отримати інвалідність третьої групи. Її послугами скористалися двоє військовозобов’язаних, один з яких вже втік з України. Жінці загрожує до семи років за ґратами.

Про це повідомила пресслужба поліції Києва. Під час слідства поліцейські встановили, що у службові обов’язки жінки входило визначення групи інвалідності осіб, під час проходження ними медичного огляду. Тож фігурантка вирішила скористатись своїм службовим становищем і, перебуваючи у складі комісії МСЕК, затвердила та підписала двом чоловікам призовного віку третю групу інвалідності, що дозволяло військовозобов’язаним безперешкодно перетинати кордон та ухилятись від мобілізації.

“Один з чоловіків вже встиг виїхати з України по фейковій інвалідності”, – заявили в поліції.

Обшуки у лікарки

Наразі комісія Центральної МСЕК фейкові діагнози скасувала. А посадовиці повідомили про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 332 (сприяння вчиненню незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненому службовою особою з використанням службового становища),
  • ч. 5 ст. 27 ст. 336 (пособництво в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період),
  • ч. 1 ст. 366 (складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів).

Жінці загрожує до семи років тюрми. Також її можуть позбавити права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

В Україні затвердили нову систему замість скандальної МСЕК

Верховна Рада 21 листопада прийняла за основу урядовий законопроєкт №12209. Він створює нову систему оцінювання повсякденного функціонування експертними командами замість застарілих та корумпованих МСЕК. В основі нової системи – оцінювання, наскільки хвороба або травма вплинули на повсякденну діяльність людини. Реформа впроваджуватиметься поступово і складатиметься з трьох складових: медичної, соціальної та економічної. Законопроєкт запуститься вже з 1 січня 2025 року. 

“На зміну застарілій, неефективній і корумпованій системі медико-соціальної експертизи прийде сучасна, де в центрі – людина та її потреби. Цього чекають усі. Насамперед – близько трьох мільйонів людей з інвалідністю. Замість МСЕКів на базі 300-та найпотужніших медзакладів по всій Україні запрацюють експертні команди оцінювання повсякденного функціонування особи. Це не просто зміна вивіски. Це абсолютно нові команди, які будуть формуватися з лікарів-практиків, відповідно до потреб кожного пацієнта”, – сказав у виступі у Верховній Раді Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Джерело