Науковці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника провели весняний “облік” здичавілих корів, за якими спостерігають з 2018 року. На щастя, всі вцілили, добре перезимували – стадо навіть збільшилося вже у 2025 році. Втім, нині популяція цих унікальних мешканців заповідника поки є загрозливо малою.
Про результати “коров’ячого аудиту” фахівці повідомили на Facebook-сторінці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Наразі у стаді налічується 12 тварин, і його “жіноча” частина переважає – як зазначають науковці, статеве співвідношення є порушеним. Поки биків чотири: один домінантний, один – “з особливостями” через пошкоджений ріг внаслідок травми та два молоді бички 2-3-річного віку.
Вже у 2025 році тут народилося двоє теляті є одна нетель приблизно 1,5- річного віку – це молода частина стада. Втім, співробітники заповіднику сподіваються на появу у цьому році ще п’яти телят, щоправда, зауважують, що їхнє виживання залежить від багатьох факторів. Загалом, за сприятливих умов, чисельність стада може вийти на довоєнний рівень у 20 голів лише за три роки.
За інформацією науковців, цікавість до людей виявляють лише молоді бички, які підпускають до себе і навіть беруть з рук підгодівлю. Корови, телята та домінантний бик тримаються осторонь, а бик із пошкодженим рогом взагалі існує трохи окремо від стада. Втім, здичавілі корови, які залишись у Чорнобильській зоні після того, як 2016 року померли їхні господарі, продовжують свою унікальну історію виживання в зоні відчуження.
На Київщині фермери скаржаться на навалу диких кіз, а в столиці спостерігають лисиць
Нагадаємо, у Білоцерківському районі табуни диких кіз, які сягають до 30 осіб, у пошуках їжі пасуться на поляках з ріпаком. І поки вони відшукують крихітні паростки, фермери шукають законні способи боротьби зі шкідниками. Адже полювання наразі заборонено і карається штрафом чи обмеженням волі.
Також ми розповідали, що у Києві почастішали випадки проникнення диких тварин на територію міста. Не встигли відловити лося у Шевченківському районі, як на Дарницю завітала лисиця. У своїх справах пухнаста прибігла просто на територію Дарницького райсуду – а до цього її декілька днів поспіль бачили на Харківському масиві, де вона бігала дворами спальних мікрорайонів.